Share This Post

Wieści z branży gier

Ratchet & Clank Trilogy trafi na Vitę

Ratchet & Clank Trilogy trafi na Vitę

Z klasykami z PS2 wydawanymi na nowsze konsole Sony bywa różnie. Są takie, które działają świetnie zarówno na PS3, jak i Vicie – zalicza się do nich Sly Trilogy. Inne, choć na stacjonarnej konsoli radziły sobie dobrze, niedomagają na kieszonsolce – tutaj zawodem były kolekcje God of War oraz Jak and Daxter.

ratchet

Trylogia gier z Ratchetem i Clankiem nie radziła sobie najlepiej już na PS3. W najgorszych momentach prawie nie dało się grać. Właśnie ogłoszono, że pojawi się również na Vicie. Czy warto robić sobie nadzieje?

Jak donosi oficjalny blog PlayStation, za port na konsolę przenośną odpowiedzialna jest firma Mass Media Inc., a premiera zapowiadana jest na 2 lipca.

Według notki „produkcja wygląda świetnie i gra się w nią niesamowicie”. Z dziennikarskiego obowiązku nie mogę jednak nie zauważyć, że Mass Media to ci sami ludzie, którzy zajmowali się Jak and Daxter Collection. W tamtym przypadku odpowiadali jednak za obie wersje – tutaj najwyraźniej odziedziczyli kod po Idol Minds, które zdaje się nie prosperować po tym, jak ich najnowsza gra – Warrior’s Lair – została anulowana.

Słowem – ludzie, którzy mieli problemy z przeportowaniem na Vitę dobrze działającej gry, za którą sami odpowiadali, biorą się za działającą bardzo słabo produkcję innej ekipy. Chciałbym wierzyć, że jednak im się uda, ale przychodzi mi to z trudem.

Źródło: PlayStation Blog

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.