Share This Post

Wieści z branży gier

Retron 5 dostępny od 6 czerwca

Retron 5 dostępny od 6 czerwca

Jednym obrazkiem firma Hyperkin potwierdziła, że ich najnowszy produkt, konsola Retron 5, trafi do sprzedaży 6 czerwca po niemal rocznym poślizgu.Informacja została przekazana użytkownikom Facebooka za pomocą bardzo wymownego zdjęcia na oficjalnym profilu producenta.

Retron 5

Dla przypomnienia, Retron 5 to unikatowa konsola hybrydowa umożliwiająca odtwarzanie gier z 9 retrosystemów w pełnym HD przy wykorzystaniu mieszanki oryginalnych portów kartridżowych i zaawansowanej emulacji opartej o system Android. Autorzy chwalą się, że udało im się osiągnąć „praktycznie 100%” kompatybilność z grami na obsługiwane platformy, bijąc na głowę komputerowe emulatory tych systemów. Urządzenie obsługuje oryginalne kontrolery dla NES-a, SNES-a i Segi Mega Drive oraz kontrolery Bluetooth i wyposażone jest w szereg dodatkowych filtrów, funkcji, a nawet obsługę kodów i emulatorowych „save state’ów”.

Retron 5

Retron 5 miał trafić do sprzedaży latem 2013 roku, ale premiera była wielokrotnie przesuwana. Ostatni raz na początku roku z uwagi na mechaniczny defekt, który musiał zostać usunięty.
Początkowo cenę urządzenia szacowano na $99, ale wedle informacji serwisu retrogamebase.co.uk została ona podniesiona do $140/£140.

Serwis Funstock prowadzi przedsprzedaż urządzenia w cenie £119,99 (£135,99 z dostawą do Polski), ale w tym momencie zapisy na zamówienia przedpremierowe zostały już zamknięte.

Źródło: Hyperkin Facebook

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.