Share This Post

Wieści z branży gier

Steam umożliwia teraz strumieniowanie gier w sieci domowej

Steam umożliwia teraz strumieniowanie gier w sieci domowej

Valve udostępniło dla wszystkich użytkowników platformy Steam usługę „domowego strumieniowania” gier. Pozwala ona przesyłać obraz i dźwięk z bardziej wydajnego komputera do innych urządzeń podłączonych do sieci lokalnej oraz zdalnie prowadzić na nich rozgrywkę.

Obecnie, komputer, na którym uruchamiane będą gry, może pracować jedynie pod kontrolą systemu Windows (od Visty wzwyż), natomiast systemy, na których można grać w strumieniowane tytuły to SteamOS, Linux oraz OS X. W przyszłości planowane jest umożliwienie streamowania również na tych platformach.

Streaming gier teraz w Steam.

Uruchomienie usługi jest całkiem proste, wystarczy zalogować się na konto Steam na obu komputerach (muszą być podłączone do tej samej sieci), a opcja streamingu po prostu stanie się aktywna. Oczywiście, wystarczy, by gra była zainstalowana tylko na jednym z nich. Ponadto, nie trzeba uruchamiać ponownie gry, by przenieść się na inny komputer, Steam umożliwia płynne przejście między urządzeniami.

Co ciekawe, funkcja pozwala streamować również gry pochodzące spoza sklepu Steam – dodane do biblioteki ręcznie przez użytkownika. Valve zaznacza jednak, że nie są one objęte oficjalnym wsparciem.

Źródła: Valve, VG247