Share This Post

Wieści z branży gier

The Last of Us: Remastered ledwo mieści się na płycie Blu-ray

The Last of Us: Remastered ledwo mieści się na płycie Blu-ray

Neil Druckmann – dyrektor kreatywny zespołu pracującego nad grą stwierdził, że zmieszczenie tytułu na płycie Blu-ray było sporym wyzwaniem.

„Sceny wyświetlane są teraz w 1080p i 60 klatkach na sekundę oraz renderowane na bieżąco. To interesujące, że teraz [zamiast ograniczeń związanych z wydajnością], „wąskim gardłem” jest zmieszczenie wszystkiego na nośniku.” powiedział Druckmann.

Pomimo tego ograniczenia, studio Naughty Dog poradziło sobie z upakowaniem większej ilości materiałów – wersja dla konsoli PlayStation 4 będzie używała tych samych, wysokiej jakości elementów zarówno podczas rozgrywki, jak i cut-scenek.

„Nie tworzyliśmy gry z tak wysokiej jakości materiałami z myślą o przeniesieniu jej na nową platformę, jednak znacznie ułatwiło nam to zadanie.”

Ulepszenia dokonane przez Naughty Dog w porównaniu z wersją gry na PS3 obejmują m.in. lepsze oświetlenie oraz modele przeciwników, jednak twórcy stwierdzili, że nie zamierzają wprowadzać wielu modyfikacji i przenieść wersję z poprzedniej generacji praktycznie nietkniętą.

The Last of Us: Remastered zadebiutuje na PS4 przed końcem roku.

Źródło: VG247