Share This Post

Wieści z branży gier

YouTube przejęło Twitcha za miliard dolarów?

YouTube przejęło Twitcha za miliard dolarów?

Internet huczy na temat przejęcia Twitcha – największej na świecie platformy do streamowania gier przez serwis YouTube. Informacji tej nie potwierdzono oficjalnie, o przejęciu informują jedynie „źródła zbliżone do sprawy”.

Co interesujące, mówi się o przejęciu platformy przez YouTube, a nie przez jego właściciela – Google. Może być to znak, że gigant z Mounatin View ma plany, by zintegrować usługi Twitcha z YouTube i oferować je pod jedną nazwą, zamiast prowadzić 2 oddzielne serwisy.

Logo serwisu Twitch

Z Twitchem i YouTube w zanadrzu, Google stanie się jednym z najbardziej znaczących graczy na rynku internetowego wideo. Firma będzie musiała się dobrze przygotować do obrony przed amerykańskim urzędem antymonopolowym…

Serwis Twitch został założony w 2011 roku przez współzałożycieli Justin.TV – Justina Kan i Emmetta Shear. Obecnie witryna ma 45 milionów odwiedzających oraz ponad milion streamujących użytkowników miesięcznie.

Przedstawiciel Twitcha w serwisie Twitter stwierdził, że „serwis nie komentuje plotek”. Google nie przedstawiło oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że oficjalne ogłoszenie przejęcia to kwestia kilku dni. Być może przeciek przyspieszy ten proces.

Z drugiej strony, Wall Street Journal informuje, że istotnie, prowadzone są rozmowy na temat przejęcia, jednak są one we wczesnej fazie. Nie można określić czy i kiedy dokładnie oraz za jaką kwotę miałoby ono nastąpić.

YouTube jeszcze nigdy nie dokonało przejęcia na tak wielką skalę. Warto wspomnieć, że Google kupiło ten serwis w 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów.

Jak myślicie, jakie mogą być skutki takiego przejęcia, jeśli informacja okaże się prawdziwa?

Źródła: Variety, VG247, Wall Street Journal