Share This Post

Wieści z branży gier

Znamy datę premiery Wasteland 2

Znamy datę premiery Wasteland 2

inXile Entertainment ogłosiło, że ich sfinansowana na Kickstarterze produkcja Wasteland 2 ukaże się pod koniec sierpnia.

wasteland 2

„Na początku chciałbym podziękować wszystkim naszym wspierającym z Kickstartera” – mówi Brian Fargo, szef projektu – „Bez was nie byłbym tu, gdzie jestem, zaledwie kilka miesięcy przed premierą gry, którą chciałem zrobić od 25 lat”

Ogłoszono dziś również kolejną dużą aktualizację do znajdującej się już na Steamie bety Wasteland 2. Dodaje ona kolejny duży fragment mapy Arizony, co oznacza, że wersja beta gry zawiera już połowę całej gry. Na tym etapie produkcji już wszystkie funkcje gry są gotowe, a obecnie trwa ich testowanie i poprawianie.

Wasteland 2 otrzyma również wiele różnych wersji językowych. Nad poszczególnym wersjami pracować będą gracze, a każdy, kto pomoże grze, tłumacząc przynajmniej 250 linii otrzyma za darmo kopię gry wraz ze wczesnym dostępem do bety. Obecnie poszukiwani są wolontariusze dla tłumaczeń na język hiszpański, francuski, niemiecki i włoski. Nad polską lokalizacja gry czuwa Cenega we współpracy z Deep Silver (dzięki, Eurogamer).

Wasteland 2 to klasyczne turowe RPG osadzone w post-apokaliptycznych Stanach Zjednoczonych. Jest równocześnie sequelem do pierwszej gry w klimatach post-apo, czyli Wasteland z 1988 roku.

Żródło: http://wastelandrpg.tumblr.com/