Share This Post

Wieści z branży gier

Aktualizacja dla Wii U przyspiesza dostęp do gier

Aktualizacja Wii U

Pojawiła się właśnie nowa, oznaczona numerkiem 5.0, aktualizacja dla konsoli Wii U. Wśród najważniejszych zmian znajduje się opcja szybkiego uruchamiania gier bez potrzeby oczekiwania na załadowanie całego systemu operacyjnego konsoli.
Jednym z najczęściej krytykowanych niedopatrzeń systemu Nintendo był długi czas oczekiwania na uruchomienie się konsoli. Sporo dłuższy niż w konsolach konkurencji. Gracze chcący rozpocząć zabawę musieli najpierw czekać na załadowanie się systemu operacyjnego, a potem osobno na uruchomienie się gry. Proces ten potrafił trwać nawet kilka cennych minut.
Wii U Quick Start Menu
Najświeższa aktualizacja łata ten problem z pomocą listy dziesięciu ostatnio używanych aplikacji. Ekran „Quick Start Menu” pojawia się na GamePadzie zanim załaduje się całość systemu operacyjnego pozwalając uruchomić wybrany tytuł bez zbędnego oczekiwania na uruchomienie menu domowego Wii U.
Wii U Notifications
Drugą funkcją dodaną w aktualizacji jest obsługa GamePadowych powiadomień umożliwiających przejrzenie najświeższych informacji nadesłanych przez Nintendo bez konieczności uruchamiania całej konsoli. Padlet może nawet powiadamiać graczy o nowych wiadomościach opcjonalnym sygnałem dźwiękowym.
Wii U Powiadomienia
Ostatnim nowym elementem systemu jest możliwość automatycznej aktualizacji konsoli, gdy ta jest w trybie uśpienia. Do tej pory Wii U potrafiło ściągnąć aktualizację w stanie czuwania, ale instalacja oprogramowania następowała dopiero po jej włączeniu.

Zanotowaliśmy również kosmetyczne zmiany w systemie logowania użytkowników ułatwiające ich identyfikację i przelogowywanie.
Wii U Nowy Ekran Logowania

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.