Share This Post

E3 2014 / Wieści z branży gier

Gameplay z Mortal Kombat X i wywiad z twórcą

Gameplay z Mortal Kombat X i wywiad z twórcą

 

Podczas livestreamu PlayStation Blog na targach E3 na scenę został zaproszony Ed Boon, by opowiadział o nowej grze studia NetherRealm – Mortal Kombat X.

 

 

Jak się okazało, zdradził całkiem sporo informacji na temat fabuły i postaci. Akcja gry będzie działa się 25 lat po zakończeniu MK9, a więc do kilku podstarzałych bohaterów znanych z poprzedniej części dołączą dzieci innych, jak Cassie Cage (córka Johnny’ego i Sonyi Blade) lub zupełnie nowi wojownicy tacy jak D’vorah – pół owad, pół kobieta. Każda z postaci będzie miała 3 „wersje” zmieniające zestaw dostępnych ruchów, jednak wybrać je będzie można jedynie przed walką. Nowością w oglądanym gameplayu jest za to na przykład możliwość odbicia się od ściany by kopnąć przeciwnika z większą siłą.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.