Share This Post

E3 2014 / Wieści z branży gier

[UPDATE] Nowy Star Fox zapowiedziany na Wii U

[UPDATE] Nowy Star Fox zapowiedziany na Wii U

 

Kiedy zdawało się, że Nintendo wyłoży swoje najlepsze karty dopiero podczas Direct dzisiaj o 18, nagle Time opublikował wywiad z Shigeru Miyamoto. I wszystko byłoby normalne, gdyby nie to, że ojciec Mario i Linka zapowiada w nim między innymi Star Foksa na Wii U.

 

 

Star Fox

Dokładniej rzecz ujmując, pan Miyamoto opowiedział o trzech projektach, nad którymi pracował w ostatnich latach. Każdy z nich wykorzystuje jak najlepiej może potencjał GamePadu – taki był cel twórcy. Dwa z nich opierają się o zupełnie nowy sposób sterowania grami. Trzymając kontroler przed sobą i poruszając nim w przestrzeni, sterujemy naszą postacią. Na ekranie padletu widzimy to, co widzi nasz bohater, natomiast na telewizorze w tle wyświetlany jest szerszy widok na to, co się dzieje.

W Star Foksie będziemy więc celować za pomocą ruchu, jednocześnie sterując Arwingiem standardowymi przyciskami i analogami. Nie zabraknie także możliwości przemiany statku w czołg, a także w jeszcze jeden inny pojazd – helikopter – który będzie latał właśnie dzięki żyroskopowemu sterowaniu GamePadem. Co ciekawe, do zabawy będzie mógł dołączyć drugi gracz – pokieruje małym robotem wypuszczanym ze śmigłowca, robiącym za zwiadowcę lub niszczącym wrogów na ziemi.

Project Guard

Dwa inne projekty to tylko prototypy. Pierwszy, Project Guard, to tower defense w czasie rzeczywistym. Na mapie, GamePadzie, wyświetlają się zagrożone przez wroga obszary naszej fortecy, a zadaniem gracza jest, dotykając ustawionych przed rozpoczęciem ataku kamer, przeniesienie się w miejsce rozwałki i pozbycie się ich. Z czasem oczywiście zaczyna dziać się o wiele więcej, a przeciwnicy stają się coraz sprytniejsi.

Project Giant Robot natomiast zdradza wszystko swoją nazwą. To gra ze schematem sterowania podobnym do tego ze Star Foksa, ale tym razem kierujemy ogromnym robotem. Możemy rozglądać się i obierać kierunek za pomocą ruchu, a fizycznymi przyciskami i gałkami analogowymi wykonujemy akcje, na przykład uderzając pięściami.

Project Giant Robot

Pan Miyamoto przyznaje, że chociaż wszystkie 3 projekty zaczęły swoje życie w podobnym czasie, jedynie Star Fox zbliża się do stanu gotowości. Ma pojawić się w przyszłym roku. Dwa inne projekty mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego, ale to się jeszcze okaże. Dziennikarz z Time miał to szczęście, że ograł je za zamkniętymi drzwiami i mógł opisać swoje wrażenia.

UPDATE:
A oto nagranie przedstawiające wspomniane gry:

Źródło: Time.com

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.