Podziel się tym postem

E3 2014

Podsumowanie konferencji Sony

Podsumowanie konferencji Sony

Przyszedł czas na zaprezentowanie Projektu Morfeusz – zestawu rzeczywistości rozszerzonej do PlayStation 4. Z goglami będzie współpracowała PlayStation Camera. A w zasadzie już to robi, bo Sony przywiozło kilka działających egzemplarzy na targi E3.

Garść statystyk – 95% PS4 jest podpiętych do internetu, 220 milionów przyciśnięć guzika share, ponad miliard sesji sieciowych.

Wsparcie dla YouTube trafi na PlayStation później w tym roku. Będzie można wrzucać filmy z rozgrywki bezpośrednio tam. Wspomniane zostały również twitch i Ustream – pora, żeby przestać jedynie oglądać to, jak grają inni, ale także wpływać na ich grę. Outlast robił to wcześniej.

Ponad 20 gier free to play pojawi się na konsolach PlayStation w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nie wiem co jeszcze, bo zasnąłem z nudów. Brawo, Sony.

PlayStation Now się rozwija. Na tyle, że otwarta beta na PS4 w Ameryce Północnej ruszy 31 lipca. Niedługo potem trafi na PS3 i Vitę. Pod koniec roku nawet niektóre z telewizorów Sony dostaną swoją kopię aplikacji – wystarczy dokupić pada i już można grać. W początkowej fazie do usługi trafi raptem kilka tytułów z PS3.

W tym momencie tworzy się ponad 100 gier na Vitę, miedzy innymi Minecraft, Tales from Borderlands, czy Child of Light.

PlayStation TV to zachodnia nazwa dla japońskiego PlayStation Vita TV. Ta kosztująca 99 dolarów maszynka odpali większość gier z Vity, PlayStation Now oraz klasyki z PSOne. W zestawie ma nie być kontrolera, więc ciekawą opcją może być zakup pakietu za 139 dolarów, który doda jeszcze kartę pamięci i kod na grę.

[arhnvid youtube=”PScLl0vUDjY”]

Wynudziliśmy się przez poprzednie 20 minut jak nigdy, ale warto było śledzić livestream, zobaczyliśmy bowiem, po raz pierwszy, nagranie gameplayu z Mortal Kombat X. Wygląda na to, że do klasycznych postaci dołączą też nowe.

[arhnvid youtube=”VEpXnyAKlck”]

Telewizja, telewizja, telewizja – Sony tworzy nową serię wideo opartą o markę “Powers”. Pan House jest bardzo dumny z tego, że Sony to firma rozrywkowa i może dostarczyć PS4 dużo filmów i seriali. Zimą w Stanach Zjednoczonych. #4theplayers

[arhnvid youtube=”UBVMwZSPs-E”]

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.