Share This Post

Wieści z branży gier

W końcu! 60 klatek na sekundę w filmach na YouTube

W końcu! 60 klatek na sekundę w filmach na YouTube

 

 

Serwis YouTube wprowadził wsparcie dla materiałów wideo w 48 oraz 60 klatkach na sekundę. Dzięki temu materiały z gier mogą wyglądać dużo lepiej – będą znacznie płynniejsze.

 

 

Jednym z pierwszych filmów w 60 klatkach na sekundę, który pojawił się na YouTube jest zwiastun Battlefielda Hardline. Prezentuje się olśniewająco (nie zapomnijcie ustawić jakości HD).

Inne wideo w 60 fps można obejrzeć tutaj. Pełne wsparcie dla takich materiałów, z którego będzie mógł skorzystać każdy użytkownik, ma pojawić się w serwisie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

„Twoje materiały z gier wideo z szalenie wysoką liczbą klatek na sekundę już wkrótce będą wyglądały na YouTube tak niesamowicie, jak wtedy, gdy w nie grasz. Wsparcie dla 48, a nawet 60 klatek na sekundę zostanie uruchomione w najbliższych miesiącach”.

Blog YouTube

YouTube planuje także wprowadzenie wielu innych funkcji, między innymi: umożliwienie wpłacania przez fanów dotacji, dołączanie napisów stworzonych przez widzów, łatwe analizowanie ruchu sieciowego, czy wprowadzenie bazy efektów specjalnych do szybkiego i bezpłatnego użycia.

Źródło: Eurogamer, YouTube