Share This Post

Wieści z branży gier

FTL przeportowane na… Commodore 64

FTL C64

Moda na retro nie ustaje. Genialna mieszanka strategii i roguelike’a „Faster Than Light” doczekała się swojego demake’u w formie gry na Commodore 64!

FTL C64

Parę miesięcy temu zachwycaliśmy się wykonanym przez naszego rodaka, Sosa, portem Flappy Bird na C64. Teraz do internetu trafił kolejny demake, tym razem w formie FTL autorstwa scenowego kodera kryjącego się pod pseudonimem Peabrain, członka nieaktywnej już grupy Faque.

Wersja poglądowa gry zawiera tylko wycinek rozgrywki oraz poglądową ścieżkę dźwiękową. Do obsługi tytułu potrzebny będzie dżjostik. Dodatkowe funkcje uruchamiane są z poziomu klawiatury. Nie wiadomo czy autor planuje dalsze rozwijanie projektu.

Jeżeli nie słyszeliście wcześniej o tej genialnej hybrydzie strategii i symulatora statku kosmicznego™, zapraszamy was do zapoznania się z naszymi recenzjami: tekstową i wideo.

Źródło + Download: csdb.dk

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>