Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Nowy Kinect już wkrótce dla systemów Windows

Nowy Kinect już wkrótce dla systemów Windows

Podobnie jak poprzednia wersja ruchowego kontrolera od Microsoftu, nowy kontroler Kinect trafi do sprzedaży w wersji przeznaczonej dla komputerów z systemem Windows.

Kinect 2.0

Sensor Kinect for Windows v2 pojawił się w ofercie sprzedaży w sieciowym sklepie Microsoftu. Oferuje twórcom oprogramowania i użytkownikom znacznie większe możliwość, niż poprzedni kontroler. Koszt urządzenia to $199, czyli trochę ponad 600 zł, a dostępne będzie już od 15 lipca. Jest to dobra cena, zważywszy na to, że poprzedni kinect dla Windowsa nadal kosztuje $249,99, czyli ponad 750 zł. Wszyscy deweloperzy chętni do tworzenia na niego aplikacji będą musieli zakupić jeszcze dodatkowy zestaw narzędzi deweloperskich Kinect for Windows SDK 2.0, który umożliwi pisanie aplikacji w C++, C#, VB.NET i JavaScript. Podobnie jak poprzednia wersja sensora, nowy Kinect łączy się z komputerem poprzez USB, ale wymaga też dodatkowego źródła zasilania.

Kontrolery Kinect dla PC okazały się dość popularne. Nie były wykorzystywane do gier, ale zagościły w przeróżnych muzeach, wystawach i na prezentacjach.
Źródło: Polygon

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.