Share This Post

Wieści z branży gier

Powstanie nowy symulator lotu

Dovetail Games, studio odpowiedzialne za serię Train Simulator, otrzymało od Microsoftu licencję, umożliwiającą im tworzenie nowych produkcji opartych na technologii Microsoftu.

To świetna wiadomość dla fanów domowego lotnictwa, ponieważ w 2009 roku został zamknięty pracujący od 1982 dział zajmujący się właśnie kolejnymi odsłonami microsoftowego symulatora lotu, co wówczas było uznawane za koniec ery symulacji lotniczych.

Dovetail Games bada obecnie nowe koncepcje w zakresie symulacji lotu, planuje wypuszczenie nowej produkcji w 2015 roku. Dodatkowo, pozyskanie licencji umożliwi Dovetail Games wypuszczenie Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition na platformie Steam, jako Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition. Ukazać miałaby się pod koniec 2014 roku.

Ta wypuszczona w 2006 roku produkcja zdobyła wiele nagród, ale i tak była ostatnim tak dużym symulatorem od Microsoftu. Darmowy Microsoft Flight był znacznie prostszy i nie odniósł wielkiego sukcesu. Serwery gry wyłączone zostaną w październiku. (dzięki, Eurogamer)

Źródło: Informacja prasowa