Share This Post

Wieści z branży gier

Seria Rock Band powróci na nowej generacji konsol?

Seria Rock Band powróci na nowej generacji konsol?

Dużo czasu minęło od wypuszczenia ostatniej gry z serii Rock Band, bowiem trzecia część ukazała się w 2010 roku na konsolach siódmej generacji. Alex Rigopulos mówi, że seria może zawitać na konsolach obecnej, ósmej generacji.

Gry z serii Rock Band na PlayStation 3, Wii i Xboksie 360 cieszyły się dużą popularnością mimo tego, że do zabawy potrzebowały specjalnych i przy okazji nietanich kontrolerów.

W rozmowie z serwisem GameReactor założyciel i szef studia Harmonix, odpowiedzialnego między innymi za serię Rock Band i Dance Central, zapytany o różne rodzaje kontrolowania gry w pozycjach studia odpowiedział:

W Harmoniksie zawsze zastanawiamy się, „czym mogą być gry muzyczne” i co to znaczy, „mieszać emocjonalną moc muzyki i emocjonalną moc zabawy i interaktywności”. To może przyjmować wiele, wiele form. W przeszłości na przykład stworzyliśmy „symulację gry na instrumencie” i w przyszłości powrócimy do tego rodzaju zabawy. […] Mamy też wiele nowych pomysłów.

Dopytywany przez dziennikarza o to, jak mają zamiar przywrócić „ten instrumentalny” pomysł, odpowiedział:

Myślimy nad tym cały czas, ponieważ kochamy Rock Band, teraz czekamy na ten odpowiedni moment w nowej generacji konsol, by go przywrócić.

Jednak, jeśli seria Rock Band miałaby jakoś zagościć na konsolach ósmej generacji, raczej nie nastąpi to szybko, gdyż Harmonix pracuje obecnie nad pecetowym, muzycznym shooterem Chroma, tanecznym, ekskluzywnym dla Xbox One Dance Central Spotlight, ruchowym Fantasia: Music Evolved dla Xbox 360 i Xbox One, a także niedawno ufundowanym na Kickstarterze Amplitude.

Źródła: 1, 2, 3