Share This Post

Wieści z branży gier

Ujawnione ceny Xboksa One były „błędem i pomyłką”

Xbox One w polsce

Jak mogliście przeczytać w niedawnym felietonie bleuba, ujawnione przez Microsoft sugerowane polskie ceny Xboksa One nie były zbyt okazyjne.

Jak dowiedziała się redakcja serwisu polskilive.pl prosto od przedstawiciela polskiego Xboksa, informacje te pojawiły się na oficjalnej stronie w wyniku „błędu i pomyłki”. Jak się okazuje, ostateczne ceny Xboksa One w Polsce nie zostały jeszcze nawet ustalone, choć przewiduje się, że wersja bez sensora Kinect będzie kosztowała około 1600 złotych. Nie wiadomo, czy miałaby być to cena za gołą konsolę, czy raczej za zestaw z dwoma grami, który widzieliśmy już wcześniej.

Słowem, albo ktoś w Microsofcie postanowił się zabawić i wrzucić na stronę nieprawdziwe informacje, albo ta celowa dezinformacja miała posłużyć wybadaniu rynku. W końcu każda większa redakcja, nie wyłączając arhn.eu, przedstawiła swój pogląd na dość wygórowane ceny, a nasi czytelnicy zostawili zarówno pod artykułem, jak i na Facebooku, naprawdę sporo niepochlebnych komentarzy. Niewykluczone, że ktoś z polskiego oddziału Microsoftu zapoznał się z tymi wszystkimi opiniami i zarządził taktyczny odwrót oraz ponowne przemyślenie cen. To w zasadzie nie byłby pierwszy raz, kiedy gigant z Redmond zmienia decyzję pod wpływem nacisków społeczności – ba, można by powiedzieć, że to wręcz część polityki firmy. Tak czy inaczej, pozostaje się tylko cieszyć, że ceny nowej konsoli mogą spaść nawet o około 300 złotych względem pierwszych doniesień.

Źródło: polskilive.pl

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.