Share This Post

Wieści z branży gier

Koniec wsparcia dla YouTube i Map na PS Vita

Koniec wsparcia dla YouTube i Map na PS Vita

W ramach wiosennych porządków z konsoli PlayStation Vita usunięta zostanie aplikacja dla map oraz Youtube, poinformował Twitterowy profil PlayStation Europe.

Wedle informacji aplikacje Mapy i Youtube znikną z konsoli odpowiednio, 30 marca i 20 kwietnia, i nie będzie można z nich korzystać nawet, jeśli użytkownicy nie zaktualizują swoich konsol do nowych wersji oprogramowania. Zamknięcie map będzie miało również wpływ na działanie aplikacji near. Program Youtube został usunięty z PlayStation Store dzisiaj.

Funkcja oglądania filmów Youtube, w tym materiałów arhn.eu 😉 , wciąż będzie dostępna z poziomu Przeglądarki WWW konsoli.

Więcej szczegółów:

Zakończenie wsparcia dla aplikacji YouTube na PlayStation®Vita FAQ
Wyłączenie funkcji Mapy/near na PlayStation®Vita

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

16 komentarzy

 1. I… czemu ma to służyć? Vita i tak robi się martwa bez ciekawych exclusivów i gier, dla których warto byłoby konsolkę zagarnąć, więc jeszcze ją dobijają?

  • Obie usługi były oferowane przez Google, prawdopodobnie skończyła się umowa i któraś ze stron postanowiła jej nie przedłużać.

   • zapewne Sony,bo to dla nich dodatkowe koszty. Jaki powód miało by Google żeby to zrobić? 😉

    • Nie wiem, ale bardzo bliźniacza sytuacja była z usługami Google na urządzeniach iOS. W pewnej wersji uznano, że aplikacje od G nie będą już częścią systemu.

 2. Kurcze szkoda, konsolka miala niesamowity potencjal wystarczylo dogadac sie z R* aby wypuscil dedykowane GTA i pozamiatane jak z PSP. Widac Vita juz sie z kolan nie podniesie.

 3. Szkoda bo dedykowana aplikacja youtuba była naprawdę fajna. Będzie mi jej teraz brakowało szczególnie w obliczu awarii mojego smartphona 🙁

 4. Youtube porzuca FLASHA przechodzi na HTML5 co za tym idzie wzrastają wymagania. Prawdopodobnie podobne rzeczy będą się działy z aplikacjami w PS3.

  • Pierwsze słyszę, żeby wideo HTML5 miało większe wymagania niż Flash. Flash to plugin – jak odpalanie dodatkowej aplikacji wewnątrz przeglądarki.
   HTML5 to nic innego jak link do pliku (zazwyczaj) mp4, który przeglądarki mogą odtworzyć bezpośrednio w swoim oknie. Niczym się to nie różni od odtwarzania MP4 z folderu na dysku. Jedyny ciężar jaki się może pojawiać to związany ze złą implementacją javascriptowego odtwarzacza, ale to już ma mało związku z samym HTML5. 🙂

   • Ja tam nienawidzę flasha, ale patrząc w praniu (używam GNU/Linuxa) to html5 wcale taki wspaniały nie jest, czasem nieraz gorszy jeżeli chodzi o youtube, ale danych nie podam, bo w sumie nie patrzę na statystyki, tylko na płynność

  • Firefox ma dodatek który wymusza Flasha 😉 A co do YouTuba to wymagania są znacząco większe w przypadku HTML5

   • Podrzuć linka do oficjalnej informacji o wymaganiach HTML5 na Youtube w porównaniu do Flasha. Przyda się.

 5. „Snake, what have you done? You’ve changed the future!”

 6. kiedy pokój gracza 2015

 7. Teraz to mogli by juz zakończyć wsparcie dla całej vity 🙁 Tyle jest dobrych gier na vitę, że sorry ale android ma wiecej….. Z drugiej strony 3DS ma gry ale to tehnologiczny dziadek i jest w stanie uciagnąć tylko poki, tak źle i tak nie dobrze, dalej MS zróbcie xboxa portable nie macie żadnej konkurencji! 🙂

 8. No chyba kogoś tutaj pogieło… ze względu na brak ciekawych tytułów, przez ostatnie miesiące Vita służyla mi jako odtwarzacz Youtube’owych filmików i w tym zadaniu spisywała się swietnie, a teraz mają zablokowac tą możliwość. No cóż, Vita zostanie odłożona na półkę i wyciągana raz do roku z okazji premiery jakiejś gry i pewnie tylko na parę dni by znów odłożyć konsolkę na półkę. Brawo Sony, brawo…

 9. Według mnie Vita to perełka, którą zmieszano z błotem. A szkoda bo to świetna konsolka

Comments are now closed for this post.