Share This Post

Wieści z branży gier

Rusza zbiórka na „Game of Quests” – polską aplikację dla osób aktywnych

Rusza zbiórka na „Game of Quests” – polską aplikację dla osób aktywnych

W serwisie IndieGoGo ruszyła dziś zbiórka pieniędzy na nową ambitną aplikację mobilną dla osób wiodących aktywny tryb życia. Nie jest to jednak zwykły rejestrator aktywności czy wspomagacz dla maratończyków, a gra RPG.

Game of Quests pozwoli „graczom” stworzyć na ekranie swoich urządzeń mobilnych avatary. To od właściciela zależy jakiej będą rasy i jak będą wyglądać, lecz ich zdolności będą stuprocentowo zależne od aktywności posiadacza.

Wojownik zwiększy swoją siłę i wytrzymałość wykonując tytułowe „questy” fitnessowe, czyli na przykład biegając. Mag to uczony, woli udać się do biblioteki czy innego kulturalnego miejsca. Druid zaś, jako osoba zjednoczona z otaczającym go światem, będzie rozwijał swoje kontakty społeczne lub dbał o ekologię jeżdżąc na rowerze. A że patrzenie na własne statystyki nie zawsze motywuje do działania, kluczem rozgrywki ma być rywalizacja bądź też kooperacja ze znajomymi. Tylko osoba rozwijająca się równomiernie we wszystkich trzech dziedzinach będzie mogła nosić miano najlepszej. No a oprócz tego zyska wirtualne fundusze na bronie i zbroje dla swojego avatara.

Choć podstawy rozgrywki są już zaimplementowane, brakuje mięcha każdej gry RPG, czyli porządnej fabuły. Stąd między innymi zbiórka. Z potrzebnymi funduszami – 21000 dolarów – Game of Quests ma szansę stać się interesującym następcą aplikacji typu endomondo. Tym bardziej cieszy więc fakt, że jest to projekt wymyślony i tworzony przez Polaków. Obecne wersje działają tylko na urządzeniach z Androidem, ale przy dobrych wiatrach aplikacja ma być wieloplatformowa, a więc ukazać się również na iOS i Windows Phone.

Jeśli macie chęć zapoznać się z Grą Zadań bliżej, a może nawet i wesprzeć projekt, zapraszamy na stronę kampanii w serwisie indiegogo.com. Jeśli wolicie raczej przetestować aplikację, możecie wypróbować betę gry na urządzeniu z Androidem.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

2 komentarze

  1. Nie rozumiem dlaczego ich CEO zdecydował się wystąpić w tej reklamie. Sprawia wrażenie idioty i negatywnie wpływa na odbiór materiału.

    • Fakt, epic lektor był dużo ciekawszy;)

Comments are now closed for this post.