Share This Post

E3 2015

E3 2015: Podsumowanie konferencji Sony

E3 2015: Podsumowanie konferencji Sony

Przyszedł czas na ostatnią tej nocy konferencję z targów E3. Konferencja Sony rozpoczęła się imponująco. Zobaczyliśmy fragment gameplayu z The Last Guardian!

Gra, nad którą prace rozpoczeły się w 2007 roku, ujawniona została na konferencji sony na E3 w 2009 roku, a ukazać się miała w 2011 na PlayStation 3. Ukazać ma się w 2016 roku na PlayStation 4. Oby teraz się udało.

Teraz przyszedł czas na zupełnie nową licencję Sony. Na scenie przedstawiciel Guerilla Games zapowiada Horizon Zero Dawn- RPG z otwartym światem. O grze pojawiały się już w zeszłym roku plotki, ale dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Nad grą pracować ma co najmniej trzech deweloperów Wiedźmina 3.

Zobaczyliśmy fragment rozgrywki – polowanie na robo-dinozaury. Jak napisał na naszym czacie jeden z użytkowników: “czy dziwi nas, że pomysł na grę o jaskiniowcach polujących na mechaniczne dinozaury powstał w Amsterdamie?”

Zwiastun nowej gry od Square Enix. To nowy Hitman! Dziwi trochę, ze dowiadujemy się o nim na konferencji Sony, na kilkanaście godzin przed oficjalna konferencją Square Enix. Gra ukaże się na konsolach i PC, Sony będzie miało dla siebie jedynie kilka ekskluzywnych kontraktów.

Street Fighter ukaże sie jedynie na PC i PlayStation 4, testy beta ruszą 21 lipca, tylko na PS4. Nie jestem pewien, czy ekskluzywne bety kilku gier to coś, co przyciągnie graczy do Sony.

Mamy okazję zobaczyć, jak wygląda No Man’s Sky na żywo! Po krótkim pokazie walki w kosmosie zobaczyliśmy mapę galaktyki. Każda z gwiazd będzie miała własny układ planet, każda z planet będzie miała własne środowisko, warunki. Gra jest tak olbrzymia, ze trudno to jakkolwiek opisać słowami. Zobaczcie sami:

Na scenie pojawił się Alex Evans z Media Molecule, studia odpowiedzialnego za dwa pierwsze Little Big Planet, czy Tearaway. Opowiada o nowej grze studia – Dreams

Przyszedł czas na grę niezależną, Firewatch.

Szybko poszło. Teraz Destiny, a konkretniej dodatek do niego – The Taken King. Z nieoficjalnych informacji wynikało, ze ukaże się 15 września. Z oficjalnych wynika dokładnie to samo.

A teraz coś, co juz dziś widzieliśmy: Assasin’s Creed Syndicate. Jeszcze więcej dodatków ekskluzywnych dla PlayStation. Suuuuuuper.

Następnie… coś. World of Final Fantasy. Nawet nie wiem, co powiedzieć. NA PS4 i Vicie w 2016, ale nawet nie chcę o tym myśleć.

Zaraz potem zrobiło się już znacznie lepiej. Zapowiedziany został remake Final Fantasy 7! Czasowo ekskluzywne dla PlayStation 4.

Tak swoją drogą, czy Square Enix zostawiło sobie cokolwiek na swój pokaz?

Krótki przegląd gier od Devolver Digital.

Shenmue 3 trafi na Kickstartera. A w zasadzie, już trafiło. Celem jest uzbieranie 2 milionów dolarów w 31 dni. Patrząc po tym, że w ciągu pierwszych 15 sekund uzbierano przeszło $6000, a potem kickstarter padł pod naporem użytkowników…. myślę, ze może się udać.

Zwiastun Batman: Arkham Knight. Misje ze Strachem na Wróble dostępne będą jedynie na PlayStation 4.

Andrew House opowiada o projekcie Morpheus, goglach rozszerzonej rzeczywistości od Sony. Trochę poopowiadał też o PlayStation Vue, ale polskich użytkowników to raczej nie interesuje. Ktokolwiek w ogóle jeszcze ogląda telewizję?

A teraz, Mark Lamia z Treyarch opowiadać będzie o Call of Duty: Black Ops 3. Największa, najlepsza gra Call of Duty, wiadomo. Będzie single, bedzie co-op, będzie multi, będą zombie. A poniżej prezentacja trybu kooperacyjnego dla czterech graczy.

Trzecie Black Ops według zapewnień pana z Activision jest zupełnie inne, niż jakiekolwiek wcześniejsze Call Of Duty. Zobaczyliśmy w akcji bieganie po ścianach, wysokie skoki, efektowne ślizgi. Dotychczas Activision współpracowało z Microsoftem, dostarczając graczom Xboksa dodatki jakiś czas wcześniej, niż posiadaczom PlayStation, czy graczom PC. Teraz na pozycji głównego przyjaciela Activision giganta z Redmont zastąpił japoński koncern.

Państwo na scenie sobie opowiadają, nowych zestawach Disney Infinity 3.0, a Shenmue 3 w 20 minut od starku zbiórki uzbierało na kickstarterze $400,000, czyli 20% wymaganej kwoty.

A teraz: Star Wars Battlefront. Już to dziś widzielismy na konferencji Electronic Arts. Znaczy wczoraj. Teraz dostaliśmy krótkie spojrzenie na tryb kooperacji.

A na sam koniec, mały tytuł, który nie wymaga nawet wprowadzenia. Tak mały, że od pół minuty na ekranie wyświetlał się jedynie napis “Only on PlayStation”. Kiedy już łaskawie znikł, ujrzeliśmy fragment gameplayu z Uncharted 4.

Możemy być pewni, że fragment był rozgrywany na żywo na scenie, bo przez pół minuty Drake stał w miejscu, a następnie demo uruchomione zostało jeszcze raz. Good Job, Sony. Za drugim razem Drake’owi udało się ruszyć za Sullym. A na deser: zwiastun


Przedstawiamy również pełny zapis konferencji Sony:

5 komentarzy

  1. Liczyłem ze pokażą jakies nowinki technologiczne typu PS4 slim

  2. Tyle rewelacyjnych tytułów tylko na konferencji Sony. W tym roku E3 jest wyjątkowo dobre.

  3. Wypas,Sony dalej potwierdza że ich platforma ma zawsze hity z najwyższej półki.

  4. Final Fantasy VII i Shenmue 3 sprawiły, że żadna gra na E3 już bardziej nie zaskoczy.

  5. W końcu The Last Guardian! Poprzednie tytuły tego studia to niepodrabialne klasyki. Szkoda tylko, że jest tak o nich cicho na arhn.eu ;/

Comments are now closed for this post.