Share This Post

E3 2015

E3 2015: Podsumowanie konferencji Square Enix

E3 2015: Podsumowanie konferencji Square Enix

Konferencja Square Enix rozpoczęła się od krótkiej prezentacji gry Just Cause 3. Firma obiecuje „dłuższe i lepsze wsparcie” dla tytułu po premierze. Autorzy obiecują ponad 400 mil kwadratowych otwartego terenu oraz gigantyczny arsenał broni i gadżetów do siania zamętu. Na ekranie niezła rozwałka, istnieje nawet możliwość niszczenia budynków dzięki zaawansowanemu silnikowi fizycznemu. Gra zawierała będzie również szereg znajdziek, a także wyzwań, które będzie można śledzić również w sieci. Premiera 1 grudnia na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Nowa gra od Platinum Games. Za projekt postaci odpowiedzialny jest sam Akihiko Yoshida, reżyserem jest Yoko Taro. „Nowa gra z serii Nier” na PlayStation 4. Więcej informacji usłyszymy jesienią, bo gra jest na razie w bardzo wczesnej fazie powstawania.

Rise of the Tomb Raider trafi do sprzedaży 10 listopada 2015. (Przynajmniej na razie) tylko na Xboksa One. Developerzy pokazali widzom materiał zakulisowy z tworzenia gry, by uzmysłowić ile wysiłku włożono w nadanie postaci realizmu. Na ubraniach pozostaje teraz śnieg, ciało bohaterki „lśni” od potu. Tworzeniu gry towarzyszyła długa sesja motion capture. Do gry powrócą również wzbogacone „krypty”, które w poprzedniku potraktowane zostały po macoszemu.

Patrick Naud przedstawił przyszłość platform mobilnych gry. Przykład Hitman Go i Hitman Sniper Challenge zachęcił firmę do dalszych prac. Ogłoszono, że na komórki trafi nowa, kochana przez graczy marka – Tomb Raider. Lara Croft Go – gra w rzucie izometrycznym inspirowana rozgrywką mobilnych przygód Agenta 47.

Shinji Hashimoto pojawił się na scenie, by zaprezentować remake Final Fantasy VII, który zapowiedziany został wcześniej na konferencji Sony „najpierw dla PlayStation 4„. Pojawił się ten sam teaser trailer co podczas pokazu PlayStation i informacja, że dalsze informacje przedstawione zostaną jesienią.

Hashimoto przypomniał również, że na PlayStation 4 trafi również port klasycznego wydania pecetowego gry. Ta wersja trafi również na urządzenia iOS.

Zaprezentowano też nową odsłonę Kingdom Hearts – Unchained… Niestety wyłącznie na telefony komórkowe. Gra swoim stylem przypomina dwuwymiarową, kolorową „flashówkę”. POZDRAWIAMY FANÓW SERII I ŁĄCZYMY SIĘ Z WAMI W BÓLU. Gra jest prequelem do Kingdom Hearts 3.

…i niespodziewanie na ekranie pojawia się Kingdom Hearts 3! Konferencja uratowana. Autorzy mają dla nas gameplay!

Ostatnią grą przedstawioną przez Hashimoto jest World of Final Fantasy – pokazaną wczoraj po raz pierwszy na konferencji Sony. Miejscem akcji jest Grimoire, wypełnione postaciami „chibi”. „Słodkie historie, wielka przygoda”. W 2016 na PlayStation 4 i Vitę. Gra pisana jest z myślą nie tylko o weteranach serii, ale również całkowicie nowych graczach, zbyt młodych, by pamiętali długą historię cyklu. System walki ma opierać się o wieże stających na sobie bohaterów – autorzy twierdzą, że to nowatorski system rozgrywki łączący prostotę mechanik z zaskakującą głębią taktyk.

Io Interactive przedstawia nowego Hitmana. Tagline „Enter a world of Assassination” (Wkrocz w świat asasynacji). Gra ma mieć premierę jeszcze w tym roku – 8 grudnia 2015, na PS4, Xboksa One oraz PC. Ma to być wielki, żyjący świat, aktualizowany przez twórców, w którym grający ciągle otrzymują nowe kontrakty. Autorzy opowiadają o sytuacji, w której wszyscy gracze zdobywają kontrakt na tę samą postać, ale ostatecznie tylko jednemu z nich uda się go wykonać. Zabity cel znika z gry wszystkich grających. „Egzotyczne lokacje z całego świata: Paryż, Włochy, Ameryka” – duży otwarty świat nazywany przez spikera „piaskownicą HD”. Setki wyzwań, setki tysięcy kontraktów. Wygląda na to, że każdy gra na swojej instancji, ale wydarzenia w grze jednej postaci mogą być odwzorowywane w grach pozostałych.

Nowy projekt RPG od Square Enix i tri-ACE! Oczekiwany przez fanów od wielu, wielu lat Star Ocean – Integrity and Faithlessness! Gra pojawi się na PlayStation 4 w USA i Europie w 2016. Pojawił się również pierwszy gameplay trailer. Autorzy celują w 60FPS!

EIDOS-Montreal przedstawił pierwszy gameplay z Deus Ex: Mankind Divided. Autorzy „nie planują kompromisów i pracują w pocie czoła, by zadowolić oczekiwania fanów”. Chcą osiągnąć to z pomocą nowego silnika „Dawn”. Rok akcji: 2029, dwa lata po Deus Ex Human Revolution. Ludzkość odrzuciła „zmodyfikowanych”. Jensen pracuje teraz jako podwójny agent dla agencji antyterrorestycznej, by w sekrecie powstrzymać samych Illuminati. Akcje gracza mają nie tylko zmieniać świat gry, ale i samą linię fabularną. Premiera we „wczesnym 2016” na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Yosuke Matsuda, CEO Square Enix Holdings przedstawił „Final Fantasy Portal App” – aplikację na telefony mobilne. Trafi ona do użytkowników już w lato. Zapowiedziano również zupełnie nowy „nowy projekt RPG” utworzonego na jego potrzeby Tokyo RPG Factory. Firma ta powołana została do tworzenia gier JRPG. Pokazano szereg grafik koncepcyjnych i obiecano premierę gry w 2016 roku. Reszta pozostaje sekretem!

Tokyo-RPG-Factory

Na zakończenie – link do całości konferencji firmy:

Ufff!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Just cause 2-ta gra mnie wciągnęła do komputera, rozstrzeliwała, wysadzała mnie, i chyba nawet zgwałciła mój zmysł gracza, a najlepsze jest to, że mi się to podobało, trójka może być tylko lepsza, nie mogę się doczekać, chyba nawet pójdzie pierwszy w życiu pre-order.

  2. Dziwna rzecz, ale najbardziej jaram się na odgrzewanie starego kotleta jakim jest ff7 🙂 Miejmy nadzieję że będzie dobrze.

Comments are now closed for this post.