Share This Post

E3 2015

E3 2015: Podsumowanie konferencji Ubisoftu

E3 2015: Podsumowanie konferencji Ubisoftu

Czas na Ubisoft! Czwarta konferencja tegorocznego E3 rozpoczyna sie zwiastunem Epickiego, Nowego RPG. South Park: the Fractured but Whole. Cartman i ekipa tym razem wcielają sie w superbohaterów. Fabuła będzie kontynuacją Kijka Prawdy.

W ogóle, uwielbiam konferencje Ubisoftu. Tak jak zeszłoroczna, ta zaczęła się fantastycznie, z poczuciem humoru. Przyjemnie, biorąc pod uwagę, ze konferencja EA była dość drętwa.
Na scenie pojawia Yves Guillemot, CEO Ubisoftu. Mówi, ze kocha gry i kocha graczy. Dlatego ma dla nas niespodziankę: nowa licencję, w nowym gatunku.

Średniowecze. Rycerze, wikingowie, miecze, tarcze, topory, krew, ogień i solidne napier…niczanie. For Honor, czyli zupełna nowość od Ubisoftu. Na scenie pojawiły się dwie drużyny po czterech graczy, by zaprezentować na żywo gameplay z konsolowej wersji nowej gry Ubisoftu. Powiem tyle: ja jestem kupiony. Demo będzie od jutra dostępne na stoisku Ubisoftu na targach E3. Nawet przybliżonej daty premiery nie dostaliśmy, ale za to ruszyły zapisy do testów gry.

The Crew doczeka się dodatku. Pojawią się w niem nowe samochody, monster trucki, motory, wyścigi na słonym jeziorze i w ogóle. Wild Run ukaże się 17 listopada.

Aisha Tyler zapowiedziała, że coś, co zobaczymy za chwile, będzie niewiarygodne. Faktycznie, kota ujeżdżającego ziejącego ogniem jednorożca się nie spodziewałem. A tym bardziej nie spodziewałem się, że to teaser Trials Fusion: Awesome Level Max.

Tom Clancy’s The Division, czyli gra, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach E3. Tym razem twórcy zabierają nas do Dark Zone – Mrocznej strefy. Btw, dawno nie słyszałem tak nienaturalnej rozmowy głosowej między graczami w sieci. Premiera gry nastąpi 8 marca 2016 na Xbox One, PS4 i PC. Testy beta startują w przyszłym roku.

City-builder od Ubisoftu. Szczerze mówiąc, od premiery Anno 2070 minęło tyle czasu, że kompletnie zapomniałem o tej licencji Ubi. Wygląda na to, że tym razem rozbudowywać będziemy mogli nie tylko swoje kolonie na ziemi, ale również kolonizować księżyc. Anno 2205 ukaże się 3 listopada, beta wkrótce. Jaram się.


Pojawia się Jason Altman, a to oznacza, ze przyszedł czas na Just Dance 2016. Gra nie będzie wymagała nawet kamery do gry. Wykorzystywać może smartfona do kontroli ruchu. A na scenie pojawia się Jason Derulo. Ubi to jednak umie robić show. Jason jest podobno wielkim fanem Just Dance, ponoć największej i najpopularniejszej gry muzycznej kiedykolwiek.

Gra ukaże się na Wii, Xbox 360 i PS3. Natomiast dla WiiU, PS4 i Xboksa One dostanie usługę streamingową. Takie Spotify, tylko z tańczeniem. Z subskrypcją. Gra ukaże się w październiku.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Gra, która zobaczyliśmy już w ubiegłym roku na konferencji Ubisoftu. Powróci tryb Terrohunt, czyli walka samotnie lub w kooperacji przeciwko AI. Zobaczcie grę w akcji. Jest to demo na żywo.

Beta gry startuje 24 września.

Trackmania Turbo wskakuje na konsole ósmej generacji. Dostarczy nam 200 torów, oraz system generujący losowo nowe trasy.

Nie mogło też zabraknąć Assassin’s Creed Syndicate, czyli wiktoriański, niewiarygodnie brudny Londyn, a w niem dyliżanse, pociągi, uciśnieni robotnicy, meloniki i londyński pub. Świetny trailer, oby na trailerze się dobre rzeczy nie skończyły.

Akcja gry dzieje się w 1868 roku w Londynie, w samym środku rewolucji przemysłowej. W międzyczasie na Kanale Ubisoftu pojawił się fragment gameplayu z nadchodzącego Asasyna.

Na scenie jeszcze raz Yves Guillemot. I muszę przyznać, praktycznie do samego końca zwiastuna nie potrafiłem się domyślić, jaka to może być gra. Na myśl przychodziły mi różne licencje Ubisoftu, przez chwile myślałem, ze to nowy Far Cry, potem że Splinter Cell, przemknął mi tam jeszcze Ghost Recon. I ostatni typ był dobry. Ghost Recon Wildlands będzie grą z otwartym światem, kręcącą sie wokół ścigania karteli narkotykowcyh.
chyba, bo o grze nie dowiedzieliśmy się absolutnie nic.


Czuję się nieswojo, spodziewałem się setnego Asasyna, piętnastego Raymana, dziesiątego Far Cry’a i kolejnej części Watch Dogs. Ubi zaskoczył mnie naprawdę pozytywnie.

2 komentarze

  1. For Honor wygląda naprawdę imponująco.

  2. Wg mnie fajnie wypadło Ghost Recon i Syndicate

Comments are now closed for this post.