Share This Post

E3 2015

E3 2015: Podsumowanie Nintedo Digital Event

E3 2015: Podsumowanie Nintedo Digital Event

“Nintendo 62, Nintendo 63, Nintendo 64” Odlicza powtórzenia pompek kukiełka Reggiego. Zabawną scenką z kukiełkami imitujacymi Reggiego, Miyamoto i Satoru Iwatę rozpoczęło się Nintendo Digital Event z ogłoszeniami na tegoroczne targi E3.

Na pierwszy ogień – Star Fox Zero I obowiązkowy Barrell Roll. Premiera na święta. Shigeru Miyamoto opowiada o tym, co zainspirowało go do stworzenia Star Foxa, jakie niewiarygodne możliwości da nam ekran gamepada WiiU. Na Nintendo 64 mieliśmy tylko jedna gałkę i mnóstwo guziczków. Na WiiU też będziemy musieli korzystać z wielu guziczków, a do każdego będzie przypisana inna akcja: jednym strzelamy, jednym robimy zwody, a innym… robimy co innego. Do tego jeszcze dochodzą dwie gałki do sterowania samolotem. Tak właśnie Nintendo rewolucjonizuje sterowanie w grach wideo.

Czas na Reggiego: pojawiło się wspomnienie o nowej platformie nad którą pracuje Nintendo. Usłyszymy o niej więcej w 2016 roku. “Transformacja” jest kluczowym słowem dla wielkiego N.

Nowe zastosowania Amiibo. W Skylanders SuperChargers zobaczymy figurki na licencji Nintendo. Figurki do Skylandersów będzie można zamienić w Amiibo. Suuuuuuupeeeeer.

A teraz czas na coś ciekawego, dla odmiany. The Legend of Zelda: Triforce Heroes. Gra ukaże się jesienią, jedynie na Nintendo 3DS. W skrócie: kooperacyjna gra na 3DS. Rozwlekle: Trzech Linków rozwiazywać będzie zagadki, nosić się na ramionach i zmieniać ubrania.

Choć gra jest skupiona przede wszystkim na kooperacji, grać będziemy mogli również w pojedynkę.

Hyrule Warriors Legends, czyli 3DSowa wersja Hyrule Warriors z WiiU, ukaże się na 3DS w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Metroid Prime: Federation Force ukaże się w 2016 roku na 3DS, z trybem kooperacyjnym dla Maksymalnie czterech osób. Gracze wykonywać będą misje w świecie znanym z Metroid Prime.

Fire Emblem Fates ukaże się w 2016 roku. Powraca tradycyjny system pojedynków w turach.


Bardzo chciałbym napisać, co pokazało przed chwilą Nintendo, ale nie zrozumiałem absolutnie nic. Ale było bardzo japońskie. I od Atlusa, więc pewnie Persona. Za napisy bym się nie obraził, Ninty. Cokolwiek by to nie było, premiera w przyszłym roku.

Po chwili poszukiwań w internecie udało mi się ustalić, ze gra to Shin Megami Tensei x Fire Emblem
Xenoblade Chronicles X ukaże się 4 grudnia. Poniżej zwiastun

Natomiast Animal Crossing : Happy Home Designer ukaże sie 25 września, wspierać będzie amiibo. Figurki będą miały nawet swój własny festiwal w grze. Premiera pod koniec roku.

Mnóstwo pluszowych Yoshich leży na stolik. A w grze Yoshi’s Wooly World Yoshi jest zrobiony z wełny. I wsuwa wełnę w olbrzymich ilościach. W grze bedzie dostępny tryb kooperacji. Premiera 26.06.2015

Yokai Watch to niby nowa licencja od Nintendo, ale mi się trochę kojarzy z Pokemonami.


Trójwymiarowy Mario i Luigi, Paper Mario, Papercraft Mario łączą się w jednym tytule – Mario & Luigi: Paper Jam. Gameplay zaprezentowano na poniższym zwiastunie.

Mario Tennis Ultra Smash z olbrzymimi postaciami ukaże się zimą tego roku.

Przyszedł czas na Super Mario Maker. Narzędzie, które da nam olbrzymie możliwości tworzenia własnych poziomów, modyfikowanie starych, mieszanie ze sobą pomysłów z różnych gier z Mario i w ogóle. Mnóstwo rzeczy będzie można zrobić.

1 Comment

  1. Nie lubię się czepiać i wiem, że pewnie prędzej czy później byłoby to poprawione, ale data Yoshiego jest źle wpisana. No i przydałoby się wspomnieć trochę więcej o Amiibo Festival, który będzie na WiiU i niezależny od Happy Home Designera. (Z artykułu można wywnioskować, że AF będzie dodatkiem do HHD).

    Sorry za czepialstwo. Już spadam 😀

Comments are now closed for this post.