Kart Fighter – Famicomowy Bootleg

Rupieciarnie / Wideo 4K
Zanurzamy się w fantastyczny i słabo udokumentowany świat elektronicznych bootlegów. Dziś rzucamy okiem na wydaną w 1993 bijatykę Kart Fighter, która, podając za BootlegGames Wikia najprawdopodobniej stworzona została przez tajwańskie Hummer Team.

Share This Post

Zanurzamy się w fantastyczny i słabo udokumentowany świat elektronicznych bootlegów. Dziś rzucamy okiem na wydaną w 1993 bijatykę Kart Fighter, która, podając za BootlegGames Wikia najprawdopodobniej stworzona została przez tajwańskie Hummer Team.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

9 komentarzy

 1. Świetny materiał Retro – ja z bootlegów miałem Mortal Kombat III na NESa który był na prawdopodobnie tym samym silniku 😀

 2. Propsy za teenage mutant ninja turtles tournament fighters.

 3. Ooooo, super materiał. Mam nadzieję na cały cykl bootlegowych gier.

  Ja pamiętam coś z Mario z kijem w łapach, platformer/nawalanka (chyba nałożony skin Mario na jakąś inną postać), ale za żadne skarby nie pamiętam jak to się mogło nazywać.

  edit: ok, trochę poszukałem i to było Mario Bros 10 / Kung Fu Mario, czyli hack Jackie Chan’s Action Kung Fu 😀

  • To był Super Mario 14 (z kijem), a oryginalna nazwa to „Kaiketsu Yanchamaru 3”

   • Też w tę wersję Kaiketsu Yanchmaru 3 grałem 🙂 Odniosłem wręcz wrażenie (patrząc na bibliotekę swoją i znajomych), że w Polsce bardziej powszechny był ten rom hack zamiast pierwowzoru (stało się to obiektem żartów, ze Mario jest w tej grze jeleniem odwalającym czarną robotę za „właściwego” bohatera, pojawiającego się jedynie w przerywnikach oraz po ukończeniu planszy (była tam taka niedoróbka, wynikająca prawdopodobnie z lenistwa/nieuwagi autorów, że pod koniec planszy główny bohater przyjmował taką, nazwijmy to, „pozę zwycięstwa”, w tym rom hacku po prostu Mario „znikał” i pojawiał się model „pierwotnego” bohatera gry).

 4. Archon zwróć uwagę na podobieństwo tła w 5:23 z grą Little Nemo – The Dream Master z NESa. Screen: http://199.101.98.242/media/images/56092-Little_Nemo_-_The_Dream_Master_(USA)-2.jpg

  Chyba wiadomo skąd zaczerpnęli pomysł.

 5. Może będzie jakiś zbiorczy materiał o tych innych kartach, które pokazałeś? Byłoby super :).

 6. Fajny materiał, szczególnie że dotyka gry w znacznej mierze „autorskiej”, a nie rom hacka z zamienionymi sprite’ami postaci. Ja niestety w epoce Pegasusa natknąłem się głównie na rom hacki z podmianką grafik dla postaci, żadnej perełki pokroju Kart Fightera nie napotkałem.

  BTW Archon – jest szansa na film o TMNT Tournament Fighters? Ta gra to naprawdę fenomenalny materiał na publikację, szczególnie ze względu na trzy diametralnie rózne wersje, z czego każda czerpała stylistykę z innego medium (wersja na MD – z komiksów Eastmana/Lairda, ze SNESa- z kreskówki Freda Wolfa, no i rzecz jasna FamicoNESoPegasusowa – ze stylistyką rodem z pierwszych filmów pełnometrażowych. Mówiąc w skrócie – oglądałbym! (aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że pozyskanie oryginalnego karta w wersji na NESa/Famicoma to byłby bardzo duży wydatek)

 7. kurcze chyba też muszę się zabrać za recenzję moich gier na pegasusa- 370 bootlegów 😀 jest z czego robić materiał 😀

Comments are now closed for this post.