Share This Post

Gamescom 2015

Konferencja EA | Gamescom 2015

Konferencja EA | Gamescom 2015

Środa, godzina 10:00, rozpoczyna się pierwszy dzień Gamescomu, jedynie dla prasy. Na początek nowego dnia, konferencja Electronic Arts. Oby zostawiła nas w dobrym humorze. przyda się na 14 godzin w samochodzie w naszej redakcyjnej drodze do Kolonii.

Zaczynamy od nowego Need for Speed. Gra ukaże sie już w listopadzie, z pięcioma trybami rozgrywki. Jeżeli to, co zobaczyliśmy, pochodzi faktycznie z gry, to jestem pod wrażeniem, graficznie wygląda fantastycznie, zarówno ludzie, jak i samochody. W grze pojawi sie pięciu prawdziwych kierowców, między innymi Ken Block, czy Risky Devil. Na koniec jeszcze jeden trailer.

Sara Jansson opowiedziała o Mirror’s Edge: Catalyst. Faith nie bedzie potrzebowała broni, a wykorzystywać będzie elementy otoczenia. Gra rozgrywać się ma w otwartym świecie. Zobaczyliśmy nagranie z gameplayu. Sam sposób poruszania sie Faith nie zmienił sie jakoś szczególnie od czasu pierwszego Mirror’s Edge. Styl graficzny również przypomina poprzednią odsłonę, ale jakby EA przypomniało sobie, ze oprócz czarnego, białego i czerwonego istnieją też inne kolory. Konkretnie zielony.

James Ohlen poopowiadał trochę o nowym dodatku do Star Wars the Old Republic: Knights of the Fallen Empire. Dostępny będzie za darmo dla wszystkich subskrybujących.

Następnie zobaczyliśmy zwiastun, zapewne nowego dodatku do The Sims 4, sądząc po sposobie poruszania sie aktorów i rzeczach, które wykonywali. Pani Franklin przypomniała nam, jakie super dodatki dostaliśmy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. A w listopadzie ukaże sie nowy dodatek, nazwany “Get Together”, a w polskiej wersji językowej “Spotkajmy się”. Dostaniemy razem z nim nową planszę. Nasi Simowie będą mogli się super bawić na różnych imprezach. Na wypadek, gdyby obecni na konferencji dziennikarze nie wiedzieli, co to znaczy zabawa, EA postanowiło urządzić imprezę na scenie. Półminutową, ale zabawa musiała być super.

Zobaczylismy nowe postacie, które pojawią się w Plants vs. Zombies: Garden Warfare. A w przyszłym roku gra otrzyma dodatek, który powstaje przy współpracy z BioWare – Grass Effect. Sprawdziłem w kalendarzu, Prima Aprilis był przeszło 4 miesiące temu. Zwiastun nowej mapy.

Czas na Unravel. Matrin Sahlin ze swoim włóczkowym przyjacielem znów się wzrusza opowiadając o swojej grze. Zobaczyliśmy fragment gameplayu rozgrywanego na żywo. Grającemu na scenie panu nie do końca wyszło przejście poziomu za pierwszym razem. Unravel jest zasadniczo platformową grą logiczną, trochę jak Limbo, tylko jest przesłodka, a nie mroczna. Ze stoiska EA też trzeba mnie będzie siłą ściągać.

Star Wars Battlefront. Sigurlína Ingvarsdottir, czyli ta pani z EA ze śmiesznym akcentem. Zaprezentowała nam po raz pierwszy Fighter Squadron, (w polskiej wersji Eskadra) czyli sieciowy tryb dla 20 graczy. Do wybory będziemy mieli widok zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. Zobaczymy tam między innymi x-Wingi, a nawet Sokoła Milenium.

FIFA 16. NA początek zwiastun trybu Draft z Fifa Ultimate Team. W najnowszej odsłonie Fify zmieni się również tryb kariery. W ramach przedsezonowych turniejów bedziemy mogli troche zarobić, trochę potrenować i poprawić umiejętności graczy. No i po raz kolejny – więcej kontroli środka pola, więcej cieszynek, przyśpiewek, więcej wszystkiego. A na koniec EA rozdało jednemu z obecnych na konferencji bilety na listopadowe El Classico. Inne dwa rozdała na Twitterze.