Archon: The Light and the Dark – retro

Retro / Wideo 4K
Wydany w 1983 roku "Archon" był jedną z pierwszych gier wideo próbujących połączyć taktyczną rozgrywkę z automatową grą akcji. Był również jednym z pierwszych tytułów wydanych przez raczkującego wówczas dystrybutora Electronic Arts.

Share This Post

Wydany w 1983 roku „Archon” był jedną z pierwszych gier wideo próbujących połączyć taktyczną rozgrywkę z automatową grą akcji. Był również jednym z pierwszych tytułów wydanych przez raczkującego wówczas dystrybutora Electronic Arts. Ten zapomniany dziś tytuł był kamieniem milowym dla branży i wciąż przewija się od czasu do czasu przez listy najbardziej wpływowych gier wideo wśród tych, którzy pamiętają jeszcze te zamierzchłe czasy.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

4 komentarze

  1. Z oryginałem się nie zetknąłem, ale za to grałem w odświeżoną wersję Archon Classic – byłem naprawdę zaskoczony, że gra w gruncie rzeczy tak prosta w założeniach (IMO jest to jednak dużo mniej wymagająca „intelektualnie” gra niż klasyczne szachy) jest tak niesłychanie grywalna. I strasznie mi się spodobała muzyka. Do pierwowzoru już pewnie nie podejdę (za bardzo wersja Classic mnie rozbestwiła ;)), ale AC polecam każdemu.Jeszcze gdyby miał sieciowe multi (niestety, jest tylko lokalne), byłoby po prostu idealnie.

  2. Czy to stąd twój nick? Dark Archon? Oznaczający, że byłeś fanem tej gry a jednocześnie bardziej utożsamiałeś się z czarną stroną? 😀

    • Polecam zobaczyć tekstowy wywiad z Archonem który jest gdzieś na forum 🙂

  3. W Mortal Kombat Deception na PS2 i PSP istnieje ciekawa przeróbka Archon’a: „Chess Kombat” najpierw wybieramy postacie które mają się wcielić w role konkretnych figur, i tak samo kiedy 2 figury spotykają się następuje klasyczna mortalowa walka gdzie ilość życia obu postaci zależy od typu pola na jakim stoją i kto zaatakował a kto się bronił

Comments are now closed for this post.