Virtual Boy – rozpakowanie

Po godzinach...
Prosto z dalekiej Japonii, dotarł do mnie Virtual Boy, który stanie się wkrótce obiektem Time Warpa na arhn.eu. Wciąż czekam na FDS, który wlecze się gdzieś jelitami poczty, ROB-a i mase innych dodatkowych akcesoriów. Ale fajnie wiedzieć, że powoli zaczynają docierać na miejsce. :)

Share This Post

Prosto z dalekiej Japonii, dotarł do mnie Virtual Boy, który stanie się wkrótce obiektem Time Warpa na arhn.eu. Wciąż czekam na FDS, który wlecze się gdzieś jelitami poczty, ROB-a i mase innych dodatkowych akcesoriów. Ale fajnie wiedzieć, że powoli zaczynają docierać na miejsce. 🙂

Dzięki, http://naprawalaptopow.pl!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

9 komentarzy

 1. A czy przypadkiem nie było tak, że ten kabelek do multiplayera nigdy nie powstał, ze względu na krótki okres „żywotności” Virtual Boya na półkach sklepowych?

  Cały ten VB to ciekawy relikt przeszłości stanowiący jeden z przykładów „niezrealizowanego” konceptu z lat 90-tych, czyli hełmów VR (czytałem swego czasu artykuł w Gamblerze, ale niestety nigdy nie miałem okazji się zetknąć z takimi urządzeniami). Ok, może „niezrealizowany” to złe słowo, bo w końcu takie urządzenia powstały, ale jakoś nie zaskoczyły, miały sporo wad, a o cenach to nawet nie wspomnę (chodziłem wtedy do podstawówki – zabawna sprawa, ale zdarzało mi się wtedy mylić hełmy 3D z akceleratorami 3D – ale nic na to nie poradzę, nie miałem ani jednego ani drugiego, tylko z nazw je znałem, no 🙁 ).

  Swoją drogą – wiem, że obecnie czas i fundusze pochłaniają akcesoria do „nintendowego” Time Warpa, ale czy byłaby w przyszłości jakaś szansa na podobny cykl, ale z konsolami/akcesoriami Segi? Oglądałbym 🙂

  • To prawda że nie zrealizowano kabla do mutli. Nie jestem jednak przekonany co do teorii na temat tego że VB jest pokłosiem hełmów VR. Nintendo już na Famicoma stworzyło okulary 3D, VB to raczej rozwinięcie tej koncepcji drogą którą upatrzył sobie Gunpei Yokoi.

   • Inna sprawa, że Yokoi nie chciał wypuszcać Virtual Boya w takiej formie. Naciski ze strony Nintendo zmusiły go do tego kroku dodatkowo upraszaczając oryginalny koncept, by obniżyć ostateczną cenę produktu.

    • To prawda, generalnie dlatego to jest czerwone. Nie mniej, sama cena wyjściowa mała nie była ok. 180$ przy premierze w USA.

 2. Też miałem gazetki w kartonie z Famicomem 😀

  • Jeśli kogoś interesuje prasa Japońska / Chińska to polecam takie małe papierowe parasolki dodawane do lodów/deserów/drinków. Na samej górze mają taki twardy zwitek oraz małą papierową tulejkę przesuwającą się po patyku. Są to zwinięte kawałki gazet. Zgadnijcie jakich? Ot taka ciekawostka.

 3. Taka ciekawosta w teledysku dj pierro another world virtual boy przemodyfikowany w 1:40 😛

 4. Arhon prawie na zawał zszedłem jak zacząłeś ruszać suwakiem w te i wewte. Te pokrętła to bardzo newralgiczny punkt konsoli. Przez częste kalibrowanie można rozwalić wewnątrz tasiemki i uszkodzić otrzymywany obraz (charakterystycznie zaczyna się rozciągać lub w najgorszym przypadku „blurrować”). Jeżeli obraz jest w porządku, to lepiej nimi nie majstrować.

 5. Zastanawia mnie dla czego na kolor wyświetlacza wybrano akurat czerwony

Comments are now closed for this post.