Share This Post

Wydarzenia

Paris Games Week – podsumowanie konferencji Sony

Paris Games Week – podsumowanie konferencji Sony

Podczas tegorocznego Gamescomu Sony nie poprowadziło jak co roku swojej konferencji prasowej, zasłaniając się tym, że niemieckie tagi odbywają się zbyt szybko po E3. Show zostało przeniesione na targi Paris Games Week, które właśnie zaczynają się w stolicy Francji.

Jim Ryan, menedżer Sony Computer Entertainment Europe pojawił się na scenie jako pierwszy i rozpoczął konferencję od zachwalania platformy PlayStation 4. Następnie przeszedł do ogłoszenia obniżki ceny konsoli do 349€.

Seria Call of Duty przechodzi z obozu Xboksa na stronę Sony. Wszystkie zestawy z mapami do Call of Duty: Black Ops III będą dostępne na PlayStation 4 aż o 30 dni wcześniej, niż na pozostałych platformach. Z tego co pamiętam, Xbox dostawał mapy jedynie z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zobaczyliśmy również zwiastun trybu Zombie.

Nowy zwiastun Star Wars: Battlefront.

Zobaczyliśmy również nową, limitowaną konsolę z wizerunkiem Dartha Vadera.

Yoshinoro Ono, producent wykonawczy piątej odsłony Street Fightera wszedł na scenę z dziwnymi czułkami na głowie i opowiadał po japońsku o grze. Chyba, bo nic nie rozumiem. Zrozumiałem natomiast to, co mówił tłumacz. Dostaniemy 6 nowych postaci w ciągu roku od wydania gry. Premiera zapowiedziana jest na 16 lutego 2015 roku w USA i Europie.

Ostatnią, jeszcze nieogłoszoną postacią jest Katsuhiro Harada, producent serii Tekken. Chyba, że to był żart, nie wiem, nie znam się na japońskich żartach. Natomiast pewne jest, że Tekken 7 ukaże się na PlayStation 4.

Zobaczyliśmy materiały z gry Battleborn, FPS-a od studia Gearbox.

Następne trzy gry, które zobaczymy, to produkcje ekskluzywne dla PlayStation 4. Wszystkie ukażą się w 2016 roku. Na początek Minecraft. Znaczy nie Minecraft, a Boundless, ale wygląda na coś w koncepcji bardzo podobnego. Świat zbudowany z sześcianów i temu podobne.

Vector- gra muzyczna, w której pojawia się Avicii. Tyle wiemy.

Zobaczyliśmy również zwiastun No Man’s Sky, dla odmiany gry, o której wiemy juz całkiem sporo. Dowiedzieliśmy się jeszcze więcej – gra ukaże się w czerwcu przyszłego roku.

Housemarque pokazało nową grę akcji – Matterfall.

Zobaczyliśmy odświeżone przygody Ratcheta i Clanka – premiera wiosną.

Hermen Hulst z Guerilla Games opowiada nam o Horizon: Zero Dawn. Zobaczyliśmy też fragment rozgrywki, z wykonywania dokładnie tego samego zadania, co podczas prezentacji na Warsaw Games Week.

Motocykle pojawią się w Driveclubie! Driveclub Bikes to nowe wyzwania, kampania i rozgrywki sieciowe. Zarówno jako dodatek, jak i samodzielna gra dostępne będą do zakupienia w PlayStation Store zaraz po zakończeniu konferencji. Czyli teraz.

Zobaczyliśmy fragment gameplayu pokazujący nowy system walki z Gravity Rush 2. Przełączać będziemy się mogli pomiędzy trzema rodzajami grawitacji, jeden spowoduje, ze będziemy lżejsi i szybsi, inny, że ciężsi i mocniejsi.

Cristophe Balestra z Naughty Dog mówi, że będziemy mogli zagrać w Uncharted 4 18 marca przyszłego roku, jeśli jesteśmy trochę niecierpliwi, to beta trybu sieciowego startuje 4 grudnia tego roku. A jeśli jesteśmy strasznie niecierpliwi, to w Paryżu czeka na graczy 40 stanowisk z grą.

Media Molecule prezentuje na żywo swoją nową produkcję – Dreams.

Shuhei Yoshida na scenie. W języku japońsko-angielskim próbuje nam opowiedzieć o PlayStation VR. Zobaczyliśmy zwiastun RIGS, gry powstającej specjalnie z myślą o VR.

Specjalnie z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości od Sony powstaje również Until Dawn: Rush of Blood.

Przedstawiciel Cryteku, Cevat Yerli, opowiada o swoich wrażeniach z korzystania z PS VR. Podobało mu się. Robinson: The Journey powstaje na Playstation VR, ale nie tylko. Ukaże się również na innych platformach.

Jeszcze więcej gier na PlayStation VR – tym razem Battlezone.

Jak się okazuje, PlayStation VR wykorzystywać będzie można nie tylko do grania w gry, tutaj na przykład zobaczyliśmy, ze można poczuć, jak to jest przejść na linie pomiędzy dwiema wieżami World Trade Center. Ale wracając do gier: Tekken 7 również ukaże się na PS VR.

Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo, na scenie prezentuje Gran Turismo 7. A dokładniej Gran Turismo Sport, gdyż, jak przekonuje, to coś więcej niż po prostu nowa gra. Nowe Gran Turismo powstaje we współpracy z FIA, czyli międzynarodową federacją samochodową. W grze będziemy mogli reprezentować swój kraj, czy wspierać naszego ulubionego producenta. Gra również ma być kompatybilna w PlayStation VR.

W WiLD wcielimy się w szamana, który wcielać się może w różne stworzenia. To, co zobaczyłem jest tak trudno opisać, ze po prostu wkleję nagranie gameplayu.

Na scenie pojawił się David Cage, by opowiedzieć historię pewnego dema technologicznego sprzed kilku lat. Quantic Dream tworzy nową grę – Detroit. Cage chce zmierzyć się z tematem człowieczeństwa; główną bohaterką gry będzie android Kara. Historia oparta będzie na demie technologicznym stworzonym kilka lat temu przez Cage’a i jego zespół.

I po 90 minutach skończył się wielki pokaz, łamanej angielszczyzny, dziwnych czapek, czerstwego humoru, ale jednak przede wszystkim – gier. Sony, mimo że podczas Gamescomu trochę nieobecne, powraca z dużym hukiem i poważnymi planami na nadchodzący rok.

1 Comment

  1. Szybkie i treściwe podsumowanie.
    Ps4 w dobrej formie.

Comments are now closed for this post.