Share This Post

Wieści z branży gier

Dostępna jest duża aktualizacja dla Xboksa One

Dostępna jest duża aktualizacja dla Xboksa One

XboxOne win10

Firma Microsoft wypuściła właśnie nową wersję oprogramowania dla konsoli Xbox One wzbogacając ją o nowe możliwości.

Najważniejszą nową funkcją jest kompatybilność wsteczna. Od teraz będzie można uruchamiać gry z Xbox 360 przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji XBO jak nagrywanie filmów z gry, zapisywanie zrzutów ekranu czy streaming rozgrywki na urządzenia z Windows 10. Gry uruchamiane we wstecznej kompatybilności będzie można również ogrywać w trybie wieloosobowym. Listę gier kompatybilnych z usługą publikowaliśmy już wcześniej.

By uruchomić grę z poprzedniej generacji, o ile znajduje się ona w katalogu gier wstecznej kompatybilności, wystarczy włożyć płytę do czytnika Xboksa One i rozpocząć instalację na dysku twardym. Gry posiadane w postaci cyfrowej automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli w sekcji „Gotowe do instalacji”. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie gry udostępniane na konsolę Xbox 360 w ramach Games with Gold po 12 listopada obsługiwały będą kompatybilność wsteczną. Katalog kompatybilności wstecznej obejmuje obecnie 104 tytuły i będzie systematycznie rozszerzany.

Firmware wzbogaca konsolę również o nowy ekran startowy i interfejs ułatwiający korzystanie z funkcji społecznościowych, a także możliwość konfiguracji przycisków kontrolera.