Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera książki „Na końcu wchodzą ninja”

Dziś premiera książki „Na końcu wchodzą ninja”

News może dość niespotykany na naszych łamach, bo zazwyczaj piszemy o grach, ale dziś nastała specjalna okazja, dla której warto zrobić wyjątek.

Na końcu wchodzą ninja

Sasza Hady (właściwie Aleksandra Motyka), autorka kryminałów o prywatnym detektywie Alfredzie Bendelinie (Morderstwo na mokradłach, 2012 oraz Trup z Nottingham, 2013), a od 2013 roku także współscenarzystka gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Krew i wino, napisała powieść obyczajową o polskim gamedevie, a dziś, dzięki wysiłkom wydawnictwa Soda Studio, ma miejsce jej premiera.

Cytując notkę prasową:

„Na końcu wchodzą ninja” to napisana z pasji, ciepła i ironiczna powieść przybliżająca czytelnikom świat polskich twórców gier. To książka o rodzącej się fascynacji i cenie, jaką trzeba zapłacić za
oddanie się pasji tworzenia. A także o tym, po czym poznać prawdziwego fana Wiedźmina, dlaczego nie należy romansować z duchami i co to jest wyścig pajaców.

Premiera już dziś, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Być może okaże się dobrym prezentem dla tych z naszych bliskich, którzy również są fanami gier. Zwłaszcza, że święta z pasem.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

1 Comment

  1. Dzięki! Gdyby nie arhn.eu (i pośrednie nawiązanie do Wiedźmina) pewnie by mnie ominęło. 🙂

    Info dla zainteresowanych: e-book aktualnie jest w promocji w jednej z polskich e-księgarni.

Comments are now closed for this post.