Share This Post

Wydarzenia

Game Dev Fest – zapowiedź

Listopad z polskim gamedevem w murach Politechniki Warszawskiej.

Game Dev Fest – zapowiedź

Logo GDF

Jesień to z pewnością ulubiona pora roku dla graczy. Długie wieczory i nierzadko zła pogoda sprzyjają długiemu przesiadywaniu przed komputerem. Jeśli jednak pragniesz rozruszać kości, wyjść na dwór, a przy tym doskonale się bawić, to mamy dla Ciebie interesującą propozycję! Koło Naukowe Twórców Gier Polygon z Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwszą edycję imprezy Game Dev Fest. Konieczne są dobre chęci i zainteresowanie tworzeniem gier komputerowych.

Proste, prawda? Jeśli więc nie brakuje Ci zapału, a zdobywanie cennej wiedzy i zawieranie nowych znajomości to Twój priorytet – łap czym prędzej wszystkich, których darzysz sympatią i ruszajcie na GDF! Pierwsze wykłady już w tę środę 4 listopada. Spotkania odbywać się będą w budynku Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znajdującego się na ul. Nowowiejskiej 15/19 w Sali 161.

Game Dev Fest to doskonała okazja do wysłuchania deweloperów gier ze sporym bagażem doświadczenia. Cykl czterech cotygodniowych spotkań z weteranami polskiej branży, których rady zarówno dla nowicjuszy, jak i tych bardziej obeznanych w gamedevie będą nieocenioną pomocą w dalszej pracy. Każdy zjazd to nowi zaproszeni goście. Impreza potrwa cały listopad, a wstęp na nią jest całkowicie bezpłatny.

Podczas cyklu prezentacji będzie można wysłuchać i porozmawiać ze współtwórcami gier takich jak Wiedźmin, This War of Mine, Shadow Warrior 2, Anomaly 2, Soldat, McPixel i wielu, wielu innych tytułów. Opowiedzą oni między innymi:

  • Jak kończyć projekty: co robić i czego się wystrzegać
  • Jak opowiadać o swoich grach, żeby zainteresować nimi dziennikarzy
  • Jak zarządzać ryzykiem i komunikacją w zespole, by projekt się udał
  • Jak angażować gracza i budzić w nim odpowiednie emocje
  • Jak właściwie zbalansować grę, by przemienić kit w hit
  • …oraz o wielu innych rzeczach wyniesionych z wieloletniego doświadczenia w gamedevie.

Jeśli więc dopiero myślisz o rozpoczęciu przygody z produkcją gier lub masz na swoim koncie parę ukończonych projektów, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. GDF to niepowtarzalna okazja, by spotkać osoby odpowiedzialne za gry, w które być może na co dzień grasz, i dowiedzieć się, czego twórcy nauczyli się podczas ich produkcji.
Pełny harmonogram, linki do wydarzeń na Facebooku oraz wszystkie potrzebne informacje znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Teoretycznie robię wszystko: Programuję, tworzę gry, piszę dla arhn.eu i... słucham świata. Zapalony gracz, entuzjasta fantastyki, pochłaniacz wiedzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>