Share This Post

Wieści z branży gier

Sony pracuje nad emulatorem gier z PS2 na PS4

Sony pracuje nad emulatorem gier z PS2 na PS4

 

„Pracujemy nad technologią emulacji, by dostarczyć gry z PS2 na obecną generację (PS4). W tym momencie nie mamy nic więcej do dodania.” – tak właśnie brzmią słowa z maila wysłanego przez przedstawiciela Sony do magazynu Wired.

 

 

Początkowo Sony kategorycznie odrzucało implementacje kompatybilności wstecznej w swojej konsoli. Najprawdopodobniej po dużym sukcesie swojego konkurenta (XBO) w tej dziedzinie zmieniło zdanie. Nieco dziwnym wydaje się jednak fakt, że Sony jeszcze się tym głośno nie chwali, tym bardziej, że rzeczona technologia już działa. W limitowanej edycji Star Wars: Battlefront gracze otrzymują kod do pobrania trzech gier wydanych na PS2 i z całą pewnością nie są to konwersje lub remastery. Po uruchomieniu owych gier ukaże nam się znajome logo PS2, a opis sterowania odnosi się do starego kontrolera DualSchock 2, co niezbicie dowodzi ich pracy w środowisku emulowanym. W załączonym filmie można zobaczyć jak to działa w praktyce.

Dlaczego więc ciągle panuje taka cisza? Może być to spowodowane chęcią dopracowania przez Sony technologii emulacji samych gier bądź implementacją opatentowanego przez nich systemu przydzielania trofeów w starych produkcjach. Tak czy inaczej na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

2 komentarze

  1. Gdyby tylko PS4 było wstecznie kompatybilne z PS3… byłoby (prawie) pozamiatane. Niestety jest inaczej – raczą nas remasterami tytułów z odchodzącej generacji (sic!). Teraz okazuje się dodatkowo, że gry, które powinny być odświeżone, dostaniemy w archaicznej surowej formie… Wszystko na opak. Szkoda.

    • Niestety, architektura Cell na której operowało PS3 (i przez którą Sony miało sporo kłopotów w zeszłej generacji) powoduje, że emulowanie tej konsoli na PS4 byłoby trudne, jeśli w ogóle byłoby możliwe. Bez wewnętrznego modyfikowania kodu kazdej gry z osobna pewnie by się nie obeszło… a skoro i tak trzeba przerabiać grę, to równie dobrze można wydać i remaster. Niestety, nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie mogła istnieć alternatywa.

      To znaczy, alternatywa już jest – nazywa się PlayStation Now i pozwala grać w gry z PlayStation 3 na PS4… ale chyba nie o taką alternatywę chodzi graczom. 🙂

Comments are now closed for this post.