Share This Post

Wieści z branży gier

Minecraft na Wii U już w przyszłym tygodniu

 

minecraftWiiU17 grudnia, na Wii U pojawi się możliwość zagrania w jeden z najbardziej głośnych tytułów ostatnich lat. Od paru miesięcy o wersji na platformę Nintendo można było przeczytać tylko w plotkach rozsianych po internecie. W listopadzie natomiast wygadało się PEGI, a dzisiaj na Twitterze poinformowali nas o tym sami twórcy ze Studia 4J.
Współpracują przy tym razem z Nintendo aby wykorzystać wszystkie możliwości GamePada, a także przy wprowadzaniu do gry dodatkowych paczek tekstur, które dostępne będą już na premierę.

2 komentarze

  1. Wszystko fajnie, tylko gra wychodzi o jakieś 2-3 lata za późno. Znowu dostaniemy to samo, licze tylko że bedzie wersja na WiiU zbliżona do tej na XONE/PS4 niż do wczesniejszych konsol. Jeżeli cena cyfrowej lub pudełkowej wersji będzie na adekwatnym poziomie to rozpatrze zakup na konsolkę Nintendo, bo jednak gra może wykorzystać potencjał drzemiący w GamePadzie, poza tym wybieranie ekwipunku np. z tableta Nintendo byłoby bardzo wygodne.
    Pozostaje czekać, ale pewnie cena będzie oscylowała w okolicach 80zł, wtedy pozostanie (przynajmniej mi) czekać na obniżki :).
    BTW. Aa, i Nintendo ogłaszając wielki news nakręciło mnie na naprawdę coś porządnego, może nie Super Mario Galaxy 3 czy też nowe Pikminy 4, ale liczyłem na bardziej solidny tytuł, a nie kolejnego Minecrafta…

  2. Wyobrażam sobie… sam gameplay jest na ekranie telewizora, a ekwipunek, wszelki crafting i nawet mapa (jak sobie zrobisz) masz na padlecie. Przecież to brzmi doskonale!

Comments are now closed for this post.