Klik & Play, czyli zrób to sam

Felietony / Retro
Legendarny "program do robienia gier". Narzędzie, które umożliwiało pisanie swoich własnych programów bez konieczności posiadania żadnej wiedzy na temat programowania. Pojawił się na rynku w kluczowym momencie dla domorosłych programistów. W latach 90., gdy komputery zaczęły stawać się zbyt skomplikowane dla amatorów, ale wciąż zbyt prymitywne dla zaawansowanych silników jakie dostępne są na rynku dziś. W czasach gdy geniusze pisali w Turbo Pascalu lub przy odrobinie szczęścia Delphi, my, szare myszki, mieliśmy dostęp do pełnego graficznego środowiska "programistycznego".

Share This Post

Legendarny „program do robienia gier”. Narzędzie, które umożliwiało pisanie swoich własnych programów bez konieczności posiadania żadnej wiedzy na temat programowania. Pojawił się na rynku w kluczowym momencie dla domorosłych programistów. W latach 90., gdy komputery zaczęły stawać się zbyt skomplikowane dla amatorów, ale wciąż zbyt prymitywne dla zaawansowanych silników jakie dostępne są na rynku dziś. W czasach gdy geniusze pisali w Turbo Pascalu lub przy odrobinie szczęścia Delphi, my, szare myszki, mieliśmy dostęp do pełnego graficznego środowiska „programistycznego”.

Porównaj ceny gier na Ceneo.pl

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

8 komentarzy

  1. Hm… ja mogę polecić Construct2 – nie jest on jednak w pełni darmowy

  2. Ja ze swojej strony polecę GDevelop: http://compilgames.net/

  3. Wow. Kiedyś spędzałem tygodnie w tym programie 🙂 Po obejrzeniu tego odcinka specjalnie zainstalowałem windowsa xp na wirtualnej maszynie żeby sobie przypomnieć moje wypociny 😀

  4. Używałem The Games Factory, Multimedia Fusion 2, Constructa, później Stencyla. Piękne czasy. Teraz głównie Godot

  5. https://www.youtube.com/watch?v=2b0tSu0QDQ0 propo KNP.
    Ja nadal się bawię klikami.

Comments are now closed for this post.