Oel Pompowacze (Commodore 64)

Retro
Niemieckie "Oel" z Commodore 64 trafiło w drugiej połowie lat 80. do Polski na kasetach ze składankami i dyskietkach jako "Oel Pompowacze". W grze tej grający wcielają się w "kapitalistów", których zadaniem jest zbudowanie imperium naftowego przed nadejściem roku 2020. Prymitywna grafika nie powstrzymywała nas przed zagrywaniem się w tę prostą grę i przez parę lat, obok "Eurobusinessu", była centralnym punktem spotkań ze znajomymi.

Share This Post

Niemieckie „Oel” z Commodore 64 trafiło w drugiej połowie lat 80. do Polski na kasetach ze składankami i dyskietkach jako „Oel Pompowacze”. W grze tej grający wcielają się w „kapitalistów”, których zadaniem jest zbudowanie imperium naftowego przed nadejściem roku 2020. Prymitywna grafika nie powstrzymywała nas przed zagrywaniem się w tę prostą grę i przez parę lat, obok „Eurobusinessu”, była centralnym punktem spotkań ze znajomymi.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. jak zwykle świetny materiał – ja dawno temu na moim komodorku zagrywałem w podobną grę Kolony zrobioną przez nasze rodzime LK Avalon – jest to strategia tekstowa w której dowodziło się ekspedycją na obcej planecie, gdzie trzeba było przetrwać i wzbogacić się w 10 lat , gdzie 1 tura = 1 miesiąc, gra była trudna bo trzeba było ciągle dbać o wyżywienie dla załogi, mieć dla nich zakwaterowanie, zarządzać ile osób ma iść na eksplorację terenu, a ile ma uprawiać kosmiczne pola, rekrutować żołnierzy i roboty w celu obrony pól uprawnych przed kosmicznymi piratami i bestiami. Czasami przylatywał statek gdzie można było handlować różnymi surowcami. Niestety nigdy nie ukończyłem tej gry – a chciałbym zobaczyć jakie jest zakończenie owej produkcji.

    Jeśli ktoś wygrał Kolony to proszę o screenshota / materiał wideo z zakończenia gry.

  2. Ej, Archon, może dałbyś tą grę do przepisania w ramach kursu Basica?

Comments are now closed for this post.