Share This Post

Wieści z branży gier

Call of Duty Infinite Warfare – podsumowanie zapowiedzi

W dniu wczorajszym Activision wraz z pracownikami Infinity Ward zaprezentowali światu tegoroczną odsłonę Call of Duty, a raczej jej trailer gdyż przez resztę czasu (a stream trwał 30 minut) rozmawiali o nowościach, zmianach i pracy nad produktem. Premiera? 4 listopad 2016 roku na PC, PS4 i XONE.

Co otrzymamy?

Nie kryje się z tym, że gdzieś w myślach mówię do siebie „Łał, w końcu coś nowego”. IW poszło śladami kilku ostatnich odsłon i zaprezentuje nam rozgrywkę w przyszłości. Ale wiecie, takiej przyszłości dość przyszłej, tzn. wydobywanie surowców z powierzchni planet/asteroid, kolonizacja kosmosu i wielkie bitwy rozgrywające się ponad naszymi głowami. Można się nawet zaśmiać jakoby potwierdziły się plotki o pierwszej wojnie światowej w nowym Call of Duty, bo nikt nie powiedział, że będzie to ta historyczna wojna, która miała miejsce na powierzchni Ziemi.
Twórcy pragną nam ponoć ukazać poruszającą historię, o walce dobra ze złem. Nie ukrywają liniowej rozgrywki, czy tego, że tytuł będzie posiadał tylko jedno zakończenie.
Za to dostaniemy ponoć własnego psa… znaczy się własny pojazd kosmiczny, który będziemy mogli modyfikować.

Call of Duty 4 – Modern Warfare Remastered

To ta lepsza część całej prezentacji. Dziwi fakt, iż remaster wydawany jest po 9 latach od premiery (tak jest, w przyszłym roku obchodzimy okrągłą, bo 10 rocznicę). Dziwi również sposób dystrybucji. Jeżeli interesuje was granie w nieco odświeżoną czwórkę to będziecie musieli zakupić jedną z wymienionych edycji Infinite Warfare: Legacy Edition, Digital Legacy Edition, Digital Deluxe Edition, Legacy Pro Edition (dostępne tylko w sklepie GAME).
W cenie: 10 map multiplayer, kampania oraz nowe efekty graficzne (oświetlenie, cienie itd.).

Reakcja „konkurencji”?

Pracownicy studia DICE nie kryli się ze swoją opinią na temat nowego Call of Duty. Na Twitterze wyśmiali „grafikę rodem z 2010 roku” oraz edycję trailera „na poziomie szkoły podstawowej”. Zapowiadają przy tym, że nasze szczęki powinny opaść już w najbliższy piątek kiedy to pokazany zostanie kolejny Battlefield (być może osadzony w przeszłości/współczesności). Trzymamy kciuki!