Soviet City — Podgląd #099

Podgląd
Soviet City to niecodzienny "symulator" budowy miasta kontrolowanego przez Związek Radziecki. Gułagi, rządy terroru, plany pięcioletnie i niemal orwellowska dystopia kontrolowana przez gracza ku chwale partii.

Share This Post

Soviet City to niecodzienny „symulator” budowy miasta kontrolowanego przez Związek Radziecki. Gułagi, rządy terroru, plany pięcioletnie i niemal orwellowska dystopia kontrolowana przez gracza ku chwale partii.

[Soviet City na Steam]

Muzykę z gry pobrać można ze strony autora.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

1 Comment

 1. Rzeczywiście, ścieżka dźwiękowa gry jest fenomenalna.

  Od gry jednakże mocno odrzuca mnie tematyka i sposób podejścia do niej. Mimo wielu wypaczeń, daleki jestem od nazwania Rosji Radzieckiej (poza epoką stalinizmu)krajem totalitarnym. Głupio mi poruszać temat historyczno-polityczny na wortalu o grach komputerowych, no ale sama gra to przecież robi.

  Tytuł jest zdecydowanie kontrowersyjny i trochę niesmaczny. W Polsce, gdzie mamy obecnie silne nastroje antykomunistyczne, może się spotkać z aprobatą. Ale już w takiej Rosji, gdzie wciąż w większości miast znajdują się pomniki Lenina lub Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, komunistyczna partia jest drugą siłą w parlamencie, i wciąż żyją ludzie pamiętający terror i kult Stalina – z wrogością i niechęcią.

  I dla zrozumienia podejśca Rosjan – wyobraźcie sobie, że oni robią podobną grę o IIRP, gdzie buduje się obozy koncentracyjne – no bo Bereza Kartuska.

  Historia nie jest czarno-biała. Myślę, że na tego typu groteskowe podejście jest jeszcze za wcześnie – historia ZSRR jest stosunkowo świeża i wciąż jeszcze potrafi budzić silne emocje.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>