Share This Post

E3 2016

[E3] Konferencja Bethesdy – posumowanie

[E3] Konferencja Bethesdy – posumowanie

Godzina 4:00, na zewnątrz robi się jasno, aczkolwiek większość normalnych ludzi nadal śpi. Ja nie śpię, bo piszę relację z drugiej konferencji tegorocznego E3. Co w tym roku pokaże nam Bethesda? Zapraszam na podsumowanie.

Zastanawiałem sie, czy Bethesda zacznie od nudnego wykładu, jak parę godzin temu wcześniej EA. Nie zrobiła tego. Zaczęła od Quake’a.

Quake Champions to siecowa arenowa strzelanka – jak zapewnia Tim Willis, będzie działąć w 120 klatkach na sekundę. Więcej o grze dowiemy się w sierpniu, podczas Quakeconu.

The Elder Scrolls: Legends, czyli kolejna na rynku karcianka. Chciałem napisać, że dostałem silnej reakcji alergicznej, ale na szczęście zaciął się stream i jej nie dostałem. Będzie kampania single-playerowa, gra przeciwko AI, a także innym graczom w sieci.

Co nowego w Falloucie 4? Można będzie jeszcze bardziej rozbudowywać swoje bazy, na przykład jeździć windami. Będzie też można budować swoje własne schrony. I to wszystko już w lipcu. Fallout Shelter dostanie wersję PC i questy. To też w lipcu.

Zobaczyliśmy porównania tego, jak wyglądał Skyrim na konsolach poprzedniej generacji, a jak będzie wyglądał w wersji odświeżonej, na konsole ósmej generacji i PC.

Ciekawostka niezwiązana z grami: Wszyscy pojawiający sie na scenie mają przyczepiony do ubrania tęczowy kir, aby upamiętnić ofiary strzelaniny w Orlando.

Wracając do gier: Dishonored 2, którego zwiastun zobaczyliśmy w ubiegłym roku. Ale to chyba za chwilę – najpierw czas na zwiastun Prey. Jest rok 2032, jesteśmy obiektem eksperymentu, ale coś poszło bardzo źle i teraz musimy walczyć z obcymi. I ponownie – więcej dowiemy się na Quakeconie. Premiera w 2017.

Doom dostanie wkrótce DLC z trzema mapami, nową bronią i nowymi pancerzami. Dodatkowo, od dzisiaj do końca tygodnia, można za darmo pobrać pierwszy poziom Dooma, żeby go sobie wypróbować. To się chyba kiedyś nazywało “demo”, dobrze pamiętam?

Zobaczyliśmy też, jak wygląda The Elder Scrolls Online rok po premierze. Gracze zabili przeszło 580 milionów bezbronnych krabów. Sadyści.

The Elder Scrolls Online na konsolach dostanie jutro DLC Dark Brotherhood.

Bethesda zorganizowała mnóstwo żarcia i koncert Blink 182. Szkoda, że do Los Angeles mamy tak daleko, zgłodniałem.

Bethesda VR – czyli Fallout 4 i Doom w rozszerzonej rzeczywistości. Fallout 4 trafi w przyszłym roku na HTC Vive.

Nareszcie, teraz już naprawdę Dishonored 2. Zobaczyliśmy coś tak steampunkowego, ze bardziej sie chyba nie da, jestem naprawdę pod wrażeniem. Cały świat gry będzie pełen szczegółów, rozkładających się zwłok i odklejających sie od ścian starych plakatów. Specjalnie dla tej gry stworzono nowy silnik – The Void. Zobaczyliśmy, jak gra prezentuje sie w akcji. Warto poświęcić kilka minut, bo gra prezentuje się fantastycznie. Premiera na PS4, XOne i PC w listopadzie.

Zobaczyliśmy jeszcze edycję kolekcjonerska nowego Dishonored. Maska Corvojakoś mnie specjalnie nie powialiła, szczerze mówiąc.

5 komentarzy

  1. Nigdy nie czułem się tak zawiedziony grową informacją. Najnowszy Quake zamiast czerpać z trzeciej części będzie oparty o system klas…

  2. Jeśli nowy Quake będzie tak dobry jak nowy Doom to może wejdzie na scenę multi jak Quake 3 Arena w swoich czasach (po dziś dzień grywalny).

    A Dishonored 2 to poezja. DO WANT. :<

  3. Jeśli nowy Quake będzie tak dobry jak nowy Doom to może wejdzie na scenę multi jak Quake 3 Arena w swoich czasach (po dziś dzień grywalny).

    A Dishonored 2 to poezja. DO WANT. :<

  4. Mała korekta jeśli chodzi o Quake, Tim Willis zapowiedział, że gra będzie działać w „120Hz with unlocked framerates”. 😉

  5. Szkoda, że na razie cisza odnośnie singla w Q5. Q4 był bardzo dobry, teraz gram w Doom i jest on zrobiony właśnie na wzór singla Q4, tylko wole świat Quake.

Comments are now closed for this post.