Share This Post

E3 2016

[E3] Konferencja Sony -Podsumowanie

[E3] Konferencja Sony -Podsumowanie

Ostatnia tej nocy jest konferencja Sony. Czy Japończycy dadzą radę odpowiedzieć na konferencję swojego głównego konkurenta na rynku konsol, Microsoftu, który zapowiedział dziś aż dwie nowe konsole i kilka dobrze zapowiadających się gier? Zapraszam na relację.

Konferencję rozpoczęła orkiestra z chórem męskim. Potem włączyła się pani, wydająca strasznie dziwne dźwięki. Chyba jestem zbyt zmęczony, żeby docenić wartość oprawy artystycznej.

Zaczynamy od God of War, który przeniósł się do… północnej europy? Kratos odrąbał przeciwnikowi lewą rękę i ochrzanił chłopca, który przestraszył jelenia. W ramach podziękowania chłopiec strzelił mu z łuku w ramię. Nowy God of War nie chce już być hack and slashem, a bardziej grą przygodową z perspektywy trzeciej osoby, choć nadal napakowany nadal napakowaną akcją.

Swoją drogą – muzyka podczas całej prezentacji była grana na żywo.

Nowa gra od Bend Studio – twórców Uncharted na Vitę – dzieje się w realiach postapokalitycznych. Nazywa się Days Gone i to w zasadzie wszystko, co o niej wiemy.

A teraz The last Guardian, gra w produkcji od niespełna 10 lat, zapowiedziana 7 lat temu. Tym razem chyba sie uda, bo poznaliśmy datę premiery – 25 października.

Sony nie zwalnia, oglądamy gameplay z Horizon Zero Dawn. Swoją drogą, to czwarta gra pokazana na konferencji, czwarty TPP z ładnymi widoczkami. Dialogi są jakieś drętwe, animacja nie powala. Całość ratuje przechadzająca się w tle żyrafa z wielkim płaskim talerzem zamiast głowy.

Rozpędzamy się. Żadnego gadania, widzimy kolejne z rzędu nagranie z gry. Od studia Quantic Dream – Detroit: Become Human, czyli historia o zbuntowanych androidach z niebieską krwią.

Jeśli stamtąd nie wyjdziesz, to zginiesz – słychać w słuchawce telefonu. Resident Evil 7, z opcjonalnym wsparciem dla VR ukaże się 24 stycznia. Posiadacze PS+ mogą pobrać demo już teraz.

PlayStation VR ukaże się w USA 13 października. Będzie kosztować $399, a do końca roku ukaże sie co najmniej 50 gier dla systemu. Zobaczyliśmy krótki przegląd gier nadchodzących na PSVR, między innymi misje VR do Star Wars Battlefront i coś z Batmanem.

Ujeżdżanie chocobo na nowym zwiastunie Final Fantasy XV, również ze wsparciem dla VR.

Lecimy dalej, nie schodzimy z tempa. Czas na nowe Call of Duty, wybiegające jeszcze dalej w przyszłość, niż dwie poprzednie odsłony cyklu. Zobaczyliśmy bitwę w przestrzeni kosmicznej, po czym nasz bohater katapultował się i zaczął strzelać do wrogów. To nie jest jednak zwykły kosmos, to specjalny kosmos – tak, w którym rozchodzi się dźwięk. CoD: Infinite warfare ukaże się w listopadzie.

I zwiastun najlepszego Call of Duty, czyli Modern Warfare w wersji zremasterowanej. Oryginalna gra zaraz obchodzić będzie dziewiąte urodziny, ależ ten czas szybko leci.

W przygotowaniu są remastery pierwszych trzech części Crasha.

Demo LEGO Star Wars: The Force Awakens dostępne w tym momencie.

Andrew House chciałby kogoś powitać na scenie. Jedną z najbardziej kreatywnych osób w branży, jak powiada. Cos w tym może być, bo na scenie pojawił się Hideo Kojima, który obwieścił, że powrócił i chce nam pokazać swoją grę. Znaczy, wydaje mi się, że tak powiedział, bo nie rozumiem Japończyków mówiących po angielsku. Zwiastun Death Stranding, z Normanem Reedusem w roli głównej:

Był Batman, teraz czas na zwiastun nowego Spidermana, tworzonego przez studio Insomniac.

A na koniec: live gameplay z zapowiedzianego na początku konferencji Days Gone.

3 komentarze

  1. Opis i podsumowanie konferencji napisane tak szczegółowo, a przede wszystkim rzetelnie że mógłbyś go sobie odpuścić i nie robić wcale bo naprawdę wygląda to trochę smutno. Opisy spłycone do granic możliwości i przez to bardzo krzywdzące gry o których piszesz bo jeśli według Ciebie Detroid to w skrócie gra o „androidach z niebieską krwią”, a nowy Spiderman od Insomniac po prostu jest bez słowa komentarza, opinii itd. to ja równie dobrze mogę powiedzieć w skrócie o E3 że „odbyło się” i tyle. Naprawdę myślałem że na arhn.eu przeczytam jakieś głębsze podsumowanie z przemyśleniami, bo taki skrót to może przygotować (bez urazy) uczeń na zajęcia z informatyki w szkole podstawowej, można to oczywiście zwalić na kark zmęczenia ale jeśli podejmuje się pisania takowego podsumowania to warto żeby było trochę bardziej szczegółowe.

    • Grzegorz trafiłeś w sedno. Niestety ma te same odczucia. 🙁

    • No ale dlatego masz po prostu filmiki. Ja bym nie chcial czytac nie wiadomo ile tutaj a potem ogladac filmikow. To podsumowanie a nie opis

Comments are now closed for this post.