Ben Heck rozbiera prototyp „Nintendo PlayStation”

Wieści z branży gier
Sławny internetowy "Złota Rączka" Ben "Heck" Heckendorn dokonał niemożliwego i otrzymał pozwolenie na rozebranie na części bezcennego prototypu konsoli "Nintendo PlayStation". Urządzenie to będące wynikiem partnerstwa Sony i Nintendo miało być specjalnym modelem konsoli Super Nintendo potrafiącym również odtwarzać gry na płytach kompaktowych. Ostatecznie projekt ten nie doszedł do skutku, partnerstwo zostało zerwane, a Sony dokończyło projekt pod własną banderą już jako zupełnie inna i lepiej znana nam konsola.

Share This Post

Sławny internetowy „Złota Rączka” Ben „Heck” Heckendorn dokonał niemożliwego i otrzymał pozwolenie na rozebranie na części bezcennego prototypu konsoli „Nintendo PlayStation”. Urządzenie to będące wynikiem partnerstwa Sony i Nintendo miało być specjalnym modelem konsoli Super Nintendo potrafiącym również odtwarzać gry na płytach kompaktowych. Ostatecznie projekt ten nie doszedł do skutku, partnerstwo zostało zerwane, a Sony dokończyło projekt pod własną banderą już jako zupełnie inna i lepiej znana nam konsola.

Dzięki „rozebraniu” Nintendo PlayStation Ben Heck był w stanie dokładnie określić jak działało to urządzenie i jakie komponenty wykorzystano w jego produkcji.

Do lipca 2015 roku prototypy niepowstałej konsoli uważane były za zaginione lub nieistniejące. Wtedy to odnaleziono jedną z konsol.

Dwa dni temu fani wypuścili też pierwszą niezależną grę na niewydaną konsolę, Super Boss Gaiden.

Za cynk dziękujemy Johnny’emu. Ok!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Ale dluzsze artykuly to na onecie są ; )

  2. Często oglądam Ben’a na Youtube. Ma świetne projekty, niesamowita wiedze i umiejętności.

Comments are now closed for this post.