Share This Post

Wieści z branży gier

Nie, SEGA nie wypuszcza miniaturowego Mega Drive’a!

Nie, SEGA nie wypuszcza miniaturowego Mega Drive’a!

Po ogłoszeniu miniaturowego NES-a przez Nintendo, w sieci zawrzało. Kolejna rewolucja giganta z Kyoto? Nowatorski pomysł? Nie. Być może świetny zakup, ale Nintendo nie było ani pierwszą, ani jedyną firmą sprzedającą miniaturowe wersje swoich klasycznych konsol.

Sega Mega DriveWczoraj po internecie przetoczyła się fala informacji o tym, że Sega planuje wypuścić miniaturową wersję swojego kultowego Mega Drive’a!… Ale chwileczkę. Nie ma w tym ani ziarnka prawdy! Bo konsola, która rzekomo ma trafić do sklepów (produkowana przez firmę Atgames) jest w sprzedaży od lat! Od tak dawna, że jeden z jej modeli recenzowaliśmy dwa lata temu! Na październik przewidywana jest jedynie nowa partia towaru — planowana z okazji 25 urodzin Sonica!

Więc nie, Sega nie wypuszcza miniaturowego Mega Drive’a — zrobiła to pół dekady temu. I nie jest to ruch związany w żaden sposób z ogłoszeniem przez Nintendo miniaturowego NES-a. I uprzedzając pytania, Atari, Colecovision, ZX Spectrum, a nawet Neo Geo też miały już dawno swoje powroty.

Innymi słowy — nie zawsze należy wierzyć w to co przeczyta się w sieci. A kolegom z konkurencyjnych redakcji proponujemy troszkę więcej rzetelności i badania informacji przed ślepym przeklejaniem fałszywych newsów!

Bonus! Zagraniczni komentujący też przejrzeli blef i nie dają sobie wciskać kitu.

Gamesradar(źródło komentarzy gamesradar.com)

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

4 komentarze

  1. Dam komentarz żeby pusto nie było

  2. a może po prostu… mamy konsolki AtGames z przyszłości?

  3. Dla mnie większość takich konsol to zwyczajna lipa, więc mnie informacja ominęła, że niby ma być mini SMD wypuszczony. W przeszłości miałem już do czynienia z konsolą ZX Vega (czy jakoś tak), na którą zresztą napaliłem się jak głupi i powiedziałem sobie, że nigdy więcej.

  4. Ale ta zalinkowana recenzja nie dotyczy przecież żadnego klona MD (ani mobilnego, ani stacjonarnego), tylko handhelda z grami z Game Geara/Master System 😛

    BTW – ta edycja z pierwszymi trzema częściami MK była już dostępna od jakiegoś czasu, z niektórych sklepów ją wycofano i dopiero jakiś miesiąc(?) temu wróciła. Możliwe, że ze względu na fakt, ze była reklamowana możliwość dokonywania zapisu stanu gry (podobno jednak nie ma tej opcji – opieram się na wideorecenzji z YT)… Albo dlatego, że wpadli na pomysł, żeby zrobić z niej „jubileuszową” edycję i dlatego opóźniono jej wydanie 😛

    Tak swoją drogą – wiem, że to niepopularny pogląd, ale akurat handheldy AtGames są całkiem niezłe. Kontrolery są dość wygodne (choć krzyżak był wygodniejszy w tej recenzowanej przez Archona miniaturce GG/MS), wyświetlacz działa bez zarzutu, podobnie jak kolorki i animacja, a do tego próbowałem odpalać na niej (jest slot na kartę SD) rozmaite rom hacki znalezione na Sonic Retro i chyba tylko dwa nie zadziałały (tytuły „oficjalne” chodza bez zarzutu). Do tej pory niestety borykają się ze słabo emulowanym dźwiękiem w częsci gier i brakiem obsługi jakiegokolwiek save’a (zarówno „emulowanego”, jak i wbudowanego w niektórych grach – co zresztą jest powodem, dla którego zawsze w tych kompilacjach pomijają Sonica 3).

    Gdyby były one takie tanie jak w Stanach (tam można je w różnych promocjach wychwycić w sklepach za 15-20 dolarów), to mimo swoich felerów byłby to naprawdę fajny sprzęcik do kupienia.

Comments are now closed for this post.