Niecodzienne zabezpieczenia antypirackie

arhn.edu / Wideo 4K
Dzisiejsze Denuva, SecuROMy i inne DRM-y brzmią strasznie nudno w porównaniu do tego z czym użerać musieli się klienci parę dekad temu. Najdziwniejsze zabezpieczenia miały powstrzymywać crackerów przed nielegalnym rozpowszechnianiem płatnych aplikacji... ale w rzeczywistości najwięcej problemów mieli z nimi uczciwi nabywcy.

Share This Post

Dzisiejsze Denuva, SecuROMy i inne DRM-y brzmią strasznie nudno w porównaniu do tego z czym użerać musieli się klienci parę dekad temu. Najdziwniejsze zabezpieczenia miały powstrzymywać crackerów przed nielegalnym rozpowszechnianiem płatnych aplikacji… ale w rzeczywistości najwięcej problemów mieli z nimi uczciwi nabywcy.

Porównuj ceny gier na ceneo.pl

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Dongle to nazwa potoczna – ładniej brzmi klucz sprzętowy 😀

    Reply
  2. Szkoda, że po tylu latach wielu wydawców (zwł. tych japońskich) nadal wierzy w magiczną skuteczność DRMów, omijając szerokim łukiem takie serwisy jak GOG. Chciałbym móc się przerzucić wyłącznie na GOGa i Humble Store, ale chyba to marzenie nigdy się nie ziści.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>