Share This Post

Wieści z branży gier

PlayStation Meeting – Podsumowanie

PlayStation Meeting – Podsumowanie

W samym centrum nowojorskiego Manhattanu znajduje się Times Square. Minutę spaceru od najbardziej rozświetlonego reklamami placu na świecie znajduje się PlayStation Theatre, w którym dziś odbywa się PlayStation Meeting – własne show Playstation, w ich własnym teatrze, w którym na codzień wystawiane są musicale.

Sony, swoim starym zwyczajem spóźniło się kilka minut z rozpoczęciem konferencji, zdążyłem do tego już tak przywyknąć, że streama odpaliłem o 21:05, a i tak zdążyłem na rozpoczęcie Playstationowego Show.

PlayStation 4 SlimZapomnijcie o PlayStation 4 Slim – od teraz to po prostu PlayStation 4. Microsoft zapowiedział swojego Project Scorpio, Sony będzie miało PlayStation 4 Pro. Nowa, ale jednak stara konsola dostanie szybszy od zwykłego PS4 procesor graficzny, większe taktowanie procesora, do tego terabajtowy dysk i wsparcie dla PlayStation VR. PS4 PRO osiągać będzie rozdzielczość 4K. Mnóstwo detali i realizm – zapewnia Mark Cerny. Fajnie by było, gdybyśmy oprócz pięknej grafiki dostali również dobre gry, które wystarczą na więcej niż 5 godzin.

Zobaczyliśmy kilka ujęć z Watch Dogs 2. Może to przez to, że oglądam to wydarzenie przez nienajlepszy internet, może przez to, że nie mam monitora 4K, ale już taką grafikę kiedyś widziałem. Chyba przy okazji zapowiedzi pierwszego Watch Dogs, a wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Oprócz gier w 4K, PS4 Pro będzie wspierać również HDR. zobaczyliśmy, a w zasadzie przez jakość transmisji, nie do końca zobaczyliśmy, jak wyglądać będzie zaprezentowane na E3 Days Gone, Infamous: First Light, czy Uncharted 4.

Forward compability, czyli patche do gier, które spowodują, że gry wypuszczone wcześniej na PS4 będą wspierały nowe funkcje graficzne Play Station 4 Pro.

Horizon: Zero Dawn na nowym fragmencie gameplayu. Główna bohaterka zjechała po linie trzymajac ją gołymi rękami, a potem przejechała się kawałek na robo-żyrafie z USS Enterprise zamiast głowy. Imponujące, nie powiem.

PS4 ProNa scenie pojawił się Andy Hendrickson z Activision, prawdopodobnie żeby coś powiedzieć o Call of Duty, ale zamiast niego usłyszeliśmy obsługę techniczną szepczącą do siebie, ze jego mikrofon jest wyłączony.

Andy dostał mikrofon do ręki i zapowiedział, że Black ops 3, Infinite Warfare i Modern Warfare wspierać będą zarówno zwykłe PS4, jak i jego pro brata. Albo siostrę. Nie jestem pewien relacji, jaka tam zachodzi.

FIFA 17, Battlefield 1, a także Mass Effect: Andromeda również będą wspierały PS4 Pro. Na dodatek, zobaczyliśmy trochę gameplayu z tego ostatniego tytułu.

Andrew House znów na scenie. PS4 Pro dostanie aplikację Netflixa wspierającą 4K i HDR, oczywiście tylko dla wybranych tytułów. Każde PS4 już w przyszłym tygodniu dostanie aktualizację dodającą kompatybilność z HDR.

Nowe PS4 (Pro) ukaże się już 10 listopada, kosztować będzie $399, co przełoży się na 399€, co przełoży się prawdopodobnie na około 1749 zł. Nowa wersja PS4 (Slim) ukaże się w 15 września, w cenie $299, co przełoży się na około 1300 zł.
I tak, po 40 minutach zakończyła się konferencja wprowadzająca grczy do świata PlayStation 4 PRO, konsoli, która skupi się głównie na dostarczeniu nam gier w lepszej rozdzielczości. Nie ukrywam, jestem trochę zawiedziony, liczyłem bardziej na jakieś nowe doświadczenia, jak lubią to nazywać twórcy, a zobaczylem… podbitą rozdzielczość.

4 komentarze

  1. Zasadnicze pytanie, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwiema wersjami (dotychczasową wersją a „Slimem”)? Czyżby zmieniła się sama bryła?

    • Zapewne sytuacja analogiczna jak to było z wersjami slim PS2 i PS3: Zmniejszony rozmiar, usprawnione podzespoły (niższy pobór energii, mniejsza podatność na awarie, mniejsze wydzielanie ciepła, usunięte wady fabryczne jeśli jakieś wykryto itd.). Poza tym okroją urządzenie ze wszystkiego co zbędne, zmniejszy to koszty produkcji a w efekcie powinno zmniejszyć cenę sklepową samej konsoli.

  2. Marzy mi się wsteczna kompatybilność z grami z PS3, gdzie mam zbudowaną dosyć ładną bibliotekę. Właściwie to mnie trzyma przy graniu na PC zamiast kupna PS4. Twórcy pewnie jednak sobie postawili za cel „iść na przód” i wrzucają nam nowinki „upiększające” zamiast coś tak przydatnego

  3. Z tym brakiem blu-ray UHD to przesadzili, Xone S to ma, a ps4 pro już nie?

Comments are now closed for this post.