Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo prezentuje konsolę Switch na pierwszym zwiastunie!

Nintendo Switch

Istnienie nowej konsoli Nintendo NX nie było tajemnicą już od ponad roku, gdy została ona przelotnie wspomniana przez firmę podczas jednego ze spotkań z inwestorami. Do dziś jednak nie podzielono się z graczami żadnymi informacjami na jej temat. Nie wiadomo było nawet czy będzie to sprzęt przenośny czy też stacjonarny! Ta dość bezprecedensowa sytuacja w której firma uparcie broniła dostępu do jakichkolwiek informacji na temat jej sprzętu została przerwana! Do internetu trafiła bowiem pierwsza oficjalna zapowiedź sprzętu!

Oficjalna nazwa urządzenia to Nintendo Switch!

Post będzie uzupełniany o dodatkowe dane.
Potwierdziły się plotki, że Nintendo Switch będzie mieszanką konsoli stacjonarnej i przenośnej. Konsola wykorzystywać będzie kartridże i składać się ze stacji dokującej pozwalającej grać w domu oraz modułu przenośnego. Ten ostatni to tablet z dwoma kontrolerami, które można odpinać od systemu, by umożliwiać grę w dwie osoby. Kontrolery boczne można też spiąć ze sobą specjalną przystawką, by „zbudować” z nich pełnowymiarowy kontroler. Trailer sugeruje, że dostępne będą też bardziej „klasyczne” kontrolery.
Nintendo obiecuje, że kolejne informacje poznamy już bardzo niedługo! Premiera przewidywana jest na marzec 2017!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

27 komentarzy

 1. Fajny pomysł ale… granie we dwóch na tych małych „padzikach” (czyli na połówkach jednego gamepada :D) to chyba w jakieś gry mocno przystosowane do tego… jakoś nie wierzę że w Fifę będzie się dało tak grać :O chyba że mocno ograniczą sterowanie… Z drugiej strony w sensible soccerze był jeden przycisk i jakoś dawało radę :P.

  • Konsola N do grania w fifę? Czego to ludzie nie wymyślą 😉

   • Był pokazany NBA i że generalnie konsola do integracji, i stąd ta Fifa :P. Wszystko zależy od tego jakie gry będą na tę konsolę… póki co Zelda wygląda fajnie, zobaczymy co dalej.

  • Całe „Wii” sprzedawane było z takim niewiele większym i bezużytecznym „padzikiem” i była to najlepiej trzecia najlepiej sprzedająca się konsola stacjonarna w historii. Tu raczej chodzi o to, że się da i można, a nie że tak trzeba. 🙂 I fajnie, że się da. Lepiej tak niż gdyby się nie dało.

   • Jeśli w twojej ocenie był bezużyteczny to ok :D. Ja takiego słowa nie użyłem :). Jeśli na Wii dało się we wszystkie gry w pelnoprawny sposób grać na tym wiimocie to w porządku. Niestety nie miałem tej konsoli więc trudno mi stwierdzić :). Chodzi mi tylko o to że o ile na całym gamepadzie zagram w fife to na połówce już chyba gorzej…?

    • Ewentualnie możesz podłączyć dwa klasyczne pady z konsolką.

 2. Bardzo interesująca jest lista partnerów. Wygląda obiecująco! 🙂
  https://www.nintendo.co.jp/corporate/release/2016/img_161020/partners.png

  • Tja wydadzą po jednej grze i pa pa

   • Nie wiem czy wiesz ale UNITy nie robi gier.

    • Wiem chodziło mi o Ubi, EA i tak dalej

   • Nintendo? Przecierz ich DOMENĄ jest pomysł na konsole i gry na nią.

    • Spójrz na co odpowiadałem :v

  • Jak mamy takie softy jak Havok, Unity i F-Mod to możemy się spodziewać indyków 🙂

 3. Zaczełam się tym jarać 😀

 4. O, zapowiedzieli tableta, ale serio gdzie te rodziny co Ninny zawsze pokazywało? Czemu pokazują dwudziestolatków (korpo), co zamiast socjalizować to wolą prowadzić tryb No-Life’a?

  • Była socjalizacja, na trailerze koszykarze przerwali grę w kosza, żeby grać w NBA na Nintendo. XD

 5. Wygląda to pysznie, pytanie tylko czy w praniu wyjdzie to równie ciekawie jak obiecują. Mam nadzieję na recenzję Archona w marcu!

 6. Nie przekonuje mnie to ani trochę. Swoją drogą – mniemam, że ze względu na połączenie systemu stacjonarnego i przenośnego już nie ma co liczyć na kolejną odsłony „klasycznego” (a co za tym idzie -tańszego) handhelda? Hmm, jeśli tak, to już zaczynam rozumieć „drugie dno” tego konceptu (czyt. „wproszenie” się stacjonarnej konsoli również w przypadku osób, które kupowały tylko handheldy ale nie interesowały się konsolami stacjonarnymi od Nintendo).

  • Jest szansa że będzie się dało kupić osobno sam tablet.

  • Wydaje mi się, że jest to sposób Nintendo na wydanie silnego Handhelda, ale jednocześnie próba nie skończenia w taki sposób jak vita.

  • nintendo konkuruje z tysiącami modeli telefonów które są takimi właśnie niby handheldami – dlatego udziwniają żeby konsument nie powiedział „łeee… telefon mi wystarczy”

 7. Kupili mnie. 10zł dziennie jak ędę odkładał, to do premiery idealnie powinienem mieć hajs :3… Chyba, że nagle +2 koła będzie kosztować :L
  Ale dla mnie idea rewelacyjna.

 8. Chyba zacznę odkładać. A jak jeszcze będzie kompatybilność wsteczna to już cud miód 😀

  • Z tego co sobie wyobrażam to na samym tablecie będzie można grać w większość tytułów z wii u i chyba wii, oraz w gorsze graficznie gry z na całą konsole jeżeli są do tego przystosowane.

 9. Ktoś się orientuje jak będzie wyglądała kompatybilność wsteczna względem 3ds(2ds) i Wii U?

 10. Nintendo jak to Nintendo zawsze musi coś udziwnić 😀

  Już widzę te poszukiwania zagubionego lewego „klipsa” 🙂
  Swoją drogą jeśli po 2-3 latach wkładania i wyjmowania się to nie rozpadnie, to może być ciekawe.

Comments are now closed for this post.