NVIDIA Shield (2017) — recenzja

Gadżety
Kolejny rok, kolejne odświeżone urządzenie z rodziny Shield NVIDII. W tym roku nowa "Tarcza" skupia się na usprawnieniach akcesoriów i lepszym wsparciu dla 4K, a większość pozostałych nowości trafi w darmowej łatce do aktualnych posiadaczy streamera. Dotychczasowi użytkownicy mogą odetchnąć z ulgą i nie muszą wyrzucać swoich pudełek do kosza.

Share This Post

Kolejny rok, kolejne odświeżone urządzenie z rodziny Shield NVIDII. W tym roku nowa „Tarcza” skupia się na usprawnieniach akcesoriów i lepszym wsparciu dla 4K, a większość pozostałych nowości trafi w darmowej łatce do aktualnych posiadaczy streamera. Dotychczasowi użytkownicy mogą odetchnąć z ulgą i nie muszą wyrzucać swoich pudełek do kosza.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

6 komentarzy

 1. Kilka błędów w materiale.

  Po pierwsze. Shield Android TV z 2015 również obsługuje rozdzielczość 4K i HDR. Dotychczas nie było tylko tego przy graniu przez GameStream i Geforce NOW. Przy Netflixie było to już dostępne przed premierą nowszej wersji.
  Faktyczną różnicą jest tylko lifting. Czyli właśnie inny pad i pilot (który w starszej wersji był częściowo aluminiowy).
  W przypadku wersji 16GB sama jednostka jest 40% mniejsza, dlatego też zabrakło miejsca na kartę micro SD i portu mini USB.
  Wersja 500GB jest taka sama jak wersja z 2015 roku.
  Wnętrze zaś jest dokładnie takie samo. W dodatku w przeciwieństwie do liftingu Tabletu Shield do wersji K1 (który chipem również się nie różnił od poprzednika) soft na Shield Android TV 2015 o 2017 jest dokładnie ten sam (jedne aktualizacje na obie wersje).
  Tak więc kupując nowego pada dla starszej konsoli będziemy mieli to samo co kupując nową wersje konsoli.

  Co do „wybranych przez Nvidia aplikacji dostępnych z interfejsu konsoli. Tak jest na wszystkich urządzeniach z Android TV, wyświetlają się tylko te które przez deweloperów są potwierdzone jako działające z Android TV.

  Zaś co do ceny. Może w porównaniu z chińskimi słabymi boxami jest drogo. Ale za to w porównaniu z Apple TV które właśnie nie obsługuje 4K i HDR cena jest porównywalna. Więc cena/jakość dużo lepsza.

  Poza tym materiał świetny 🙂

  A co do Tabletu Shield to była super opcja gdy był dostępny w wersji z 32GB i LTE, dzięki czemu był naprawdę mobilnym centrum rozrywki. Bo np. grywalny Wiedźmin 3 w metrze to super sprawa 🙂

  • Mam modem LTE, który podłączam do Shielda i działa jak marzenie 🙂 Fakt, faktem że służy mi również do laptopa i głównie do niego go kupiłem, ale jak najbardziej polecam rozwiązanie

   • ps. Wcześniej używałem telefonu z LTE jako hotspot dla tabletu i również nie było problemu.

 2. Jeszcze jedna sprawa. Geforce NOW jeszcze nie daje dostępu do maszyn z układami Pascal „GTX 1060 lub 1080”. Na razie dalej są to serwery GRID z oparte na architekturze Kepler.
  Wirtualne komputery z grafiką GTX 1060 lub 1080 będą dostępne z premierą Geforce NOW dla PC i MAC. Przy tej opcji będzie płatność za godziny gry. Mało opłacalne moim zdaniem. I właśnie na tych wirtualnych kompach będziemy mogli przypiąć konto UPlay a później również Steam oraz Origin.

 3. Ja widzę sens w tej maszynie. A mianowicie PC za >3k złociszy umożliwia nam grę w full HD z pięknymi detalami.

  Tutaj mamy centrum rozrywki za 1k złociszy + 10 ojrosów abonament. Chyba nie wychodzi tak źle. Co jedynie boli nie ma wszystkich najnowszych tytułów. A cena pojedynczych gier jest średnia co i tak nie zmienia faktu że w tej kwestii matematyka nie kłamie.

  Podsumowując:

  * małe gabaryty

  * geforce now (jeśli posiadasz szybkie łącze)

  Martwi mnie jedynie to co krzychos7 napisał „GTX 1060 1080 – Przy tej opcji będzie płatność za godziny gry”
  A tak w ogóle zacny materiał.
  Pozdro

 4. A jak z emulacją starych konsol? Obecnie mam RP3 ale to bardzo niestabilny system.

Comments are now closed for this post.