Share This Post

Wieści z branży gier

26 lutego TMR stanie się pierwszym graczem, który ukończył wszystkie gry na NES-a!

26 lutego TMR stanie się pierwszym graczem, który ukończył wszystkie gry na NES-a!

Społeczność arhn.eu na pewno zna bardzo dobrze postać The Mexican Runnera — streamera i speedrunnera, który ostatnie trzy lata spędził między innymi na próbie ukończenia wszystkich gier na konsolę Nintendo Entertainment System.

Jego misja nareszcie dobiega końca! 20 lutego ukończył on przedostatnią grę na tę konsolę. Ostatnia gra, Super Mario Bros. 3 zakończy trwający od 2014 roku maraton NESMania.
Na sprzęt Nintendo wydano 714 gier. Większość międzynarodowo, ale niektóre z nich tylko w pojedynczych krajach.
Wielki finał będzie miał miejsce już w najbliższą niedzielę, 26 lutego o godzinie 18:00 w ramach wydarzenia streamowanego na Twitchowym kanale TMR-a.

TheMexicanRunner (u dołu) podczas Gramytatywnie 2016

The Mexican Runner rozpoczął swój projekt w maju 2014 roku i od tego czasu włożył ponad 3430 godzin w przechodzenie gier na NES-a. Postępy streamowane są na żywo na jego kanale Twitch, a następnie archwizowane, dzięki czemu wszystkie ukończone gry weryfikowane są na bieżąco przez czujną społeczność zawiązaną wokół jego transmisji. Pełna lista gier wraz z detalami, ocenami, warunkami zwycięstwa i klipami wideo dostępna jest w specjalnym dokumencie.

Nie wszystko szło zawsze po jego myśli – najdłuższą grą był Miracle Piano Teaching System z opanowaniem którego TMR walczył ponad 91 godzin. Jego ukończenie wymagało wykorzystania specjalnego akcesorium — keyboardu muzycznego i przejściu kilkudziesięciu lekcji muzyki w ramach których gracz musiał uczyć się gry na prawdziwym pianinie. Podobny czas zajęło ukończenie Might & Magic (86 godzin), Bases Loaded (46 godzin) i Dragon Warriora IV (42 godziny) i III (41 godzin).

Projekt dotyczy wyłącznie oficjalnych gier licencjonowanych na NES-a. Odrzucone zostały więc gry ekskluzywne dla japońskiego Famicoma, pirackie czy „homebrew”. Niedozwolonym było też oszukiwanie czy wykorzystywanie emulatorowych „save state’ów”. Każda gra musiała być ukończona bez wspomagaczy, których nie mógłby używać gracz korzystający z prawdziwej konsoli.

Nie będzie to jego pierwsze osiągnięcie. The Mexican Runner jest również rekordzistą świata w wielu „speedrunach” — dziedzinie gier wideo zajmującej się przechodzeniem wymagających gier w jak najkrótszym czasie.
Jego NESMania ma również szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

W 2015 roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiad z The Mexican Runnerem w
ramach „Wyzwania Archona”.
W 2016, TMR był gościem Gramytatywnie oraz naszego kanału livestreamowego.

TheMexicanRunner – Twitch

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

3 komentarze

  1. Wow, niezłe osiągniecie, przyjemnie by było obejrzeć mini dokument o tym wyczynie i poznać bliżej nieco sylwetkę TMR 🙂

  2. Wow

  3. wtf 😀 Na końcu tej gry na klawiaturze naprawde wymiata juz! Gry rozwijaja!

Comments are now closed for this post.