Share This Post

Wieści z branży gier

TMR jako pierwszy człowiek na świecie ukończył wszystkie gry na NES-a!

TMR jako pierwszy człowiek na świecie ukończył wszystkie gry na NES-a!

Marzenie pewnego gracza stało się rzeczywistością. Niemal trzy lata ciężkiej pracy i 3435 godziny grania potrzebne były, żeby The Mexican Runner ukończył wszystkie 714 licencjonowanych gier na konsolę NES.

Stał się tym samym pierwszym graczem, któremu się to udało.

The Mexican Runner rozpoczął swój projekt w maju 2014 roku i na jego realizację potrzebował ponad 3435 godzin. Postępy streamowane były na żywo na jego kanale Twitch, a następnie archiwizowane, dzięki czemu wszystkie ukończone gry weryfikowano na bieżąco przez czujną społeczność zawiązaną wokół jego transmisji. Pełna lista gier wraz z detalami, ocenami, warunkami zwycięstwa i klipami wideo dostępna jest w specjalnym dokumencie.

Nie wszystko szło zawsze po jego myśli – najdłuższą grą był Miracle Piano Teaching System , wymagający od TMR-a aż 91 godzin na jego ukończenie. Związane było to z wykorzystaniem specjalnego akcesorium — keyboardu muzycznego i odbyciem kilkudziesięciu lekcji muzyki, w ramach których gracz musiał uczyć się gry na prawdziwym pianinie. Podobny czas zajęło przejście Might & Magic (86 godzin), Bases Loaded (46 godzin), Dragon Warriora IV (42 godziny) i III (41 godzin).

Projekt dotyczy wyłącznie oficjalnych gier licencjonowanych na NES-a. Odrzucone zostały więc gry ekskluzywne dla japońskiego Famicoma, pirackie czy „homebrew”. Niedozwolonym było też oszukiwanie czy wykorzystywanie emulatorowych „save state’ów”. Każda gra musiała być ukończona bez wspomagaczy, których nie mógłby używać gracz korzystający z prawdziwej konsoli.

Nie jest to jego pierwsze osiągnięcie. The Mexican Runner jest również rekordzistą świata w wielu „speedrunach” — dziedzinie gier wideo zajmującej się przechodzeniem wymagających gier w jak najkrótszym czasie.
Jego NESMania ma również szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

W 2015 roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiad z The Mexican Runnerem w
ramach „Wyzwania Archona”.
W 2016, TMR był gościem Gramytatywnie oraz naszego kanału livestreamowego.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

7 komentarzy

  1. brawo 😀

  2. GG TMR! GG!

  3. No i co teraz? Koniec z No Mames? Trochę smutno będzie. Coś w środeczku we umarło

  4. Teras SNESmania! Nie no, niech najpierw odpocznie, zanim dokona skoku z 8 do 16 bitów 😉

    • NO.

  5. liczyły się gry jak np micro mashines? z kartridżami typu alladin?

    • Wszystkie odpowiedzi są w tekście powyżej. Serio. 😀

Comments are now closed for this post.