Share This Post

Wieści z branży gier

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.04.17

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.04.17

Już jutro o godzinie 0:00 odbędzie się kolejny Nintendo Direct. Spodziewać się możemy oczywiście zapowiedzi nowych (czy też świeżych zwiastunów już zapowiedzianych) gier na Switcha, ale nie zabraknie też nowostek dla posiadaczy 3DSa. Ze Switchowych tytułów wiadomo już, że sporo czasu antenowego przypadnie na ARMS oraz Splatoon 2. Ci niecierpliwi, którzy będą oglądać na żywo znajdą stream już niedługo na youtube’owym kanale Nintendo, a resztę zapraszam do tego wpisu, gdzie streszczę najważniejsze informacje. Osobiście czekam na jakiekolwiek informacje o Super Mario Odyssey 🙂

Update:

I już po imprezie. Stream do obejrzenia tutaj:

Nintendo na początek pokazało, że nie zapomina o posiadaczach ich starszej konsolki – Hey, Pikmin! ukaże się 28 lipca i wygląda na ciekawą platformówkę, krótkie info o Monster Hunter Stories czy nowym Yo-Kai Watch. Nintendo zapowiedziało też obfite obchody 25 urodzin Kirby’ego (darmowa gra Team Kirby Clash Deluxe już do pobrania w eShopie). Najciekawsze dla mnie były nowe informacje o RPG Maker FEZ, jednak wszyscy powinni być zadowoleni. Tutaj można obejrzeć filmy tylko o 3DSie:

No i teraz pora na młodsze dziecko wielkiego N. Na początek trochę o ARMS – umiejętności, różnice w… dłoniach i postaciach. Wygląda na ciekawą grę do zagrania ze znajomymi. Ważną informacją jest też wydanie specjalnych, żółtych joyconów oraz zestawu do zwiększenia ich baterii.

Teraz krótka mowa o Mario Kart 8 Deluxe. Nintendo obiecuje dobre przeżycia podczas grania online z ludźmi z całego świata, ale też wygodne granie ze znajomymi.

Minecraft: Nintendo Switch Edition zapowiedziany. Minecraft sprzedawał się bardzo dobrze na Wii U w Japonii, więc ten krok nie powinien być zaskoczeniem. Do kupienia w eShopie 11 maja z zestawem skórek z Mario.

Project Makuru (tytuł roboczy), wygląda jak skrzyżowanie Bombermana i… de Blob? Ciekawa gra dla paru osób, już niedługo tylko w eShopie.

Disgaea 5 otrzyma demo w eShopie „soon”, a premiera 23 maja. Dla wielu fanów jrpgów zapewne gratka.

Jeszcze więcej gier dla rodziny lub paczki znajomych – Monopoly (wreszcie kolejne zastosowanie dla HD Rumblingu – trzęsienie kośćmi)…

… oraz Rayman Legends: Definitive Edition. Wyśmienita gra, jeśli ktoś nie grał i posiada Switcha – na pewno do kupienia.

Trochę gier dla „poważnych graczy” – Battle Chasers: Nightwar (klasyczny rpg, wygląda ślicznie) oraz Payday 2 (tego chyba nikt się nie spodziewał, ale chętnych do zagrania pewnie nie zabraknie).

Namco Museum również się zbliża – grać w największe hity Namco, takie jak Pac-Man czy Galaga można będzie trzymając Switcha normalnie lub go obrócić, by grać jak na automacie; pauzowanie gry w dowolnym momencie również potwierdzone; zapowiedziany został również challenge mode, czyli trudniejszy tryb dla starych wyjadaczy.

Stacja dokująca Switcha wróci do sprzedaży 19 maja – do kupienia chociażby po to, by mieć go podłączonego do różnych telewizorów i łatwo się przełączać.

No i na koniec chyba to, na co czekało większość posiadaczy konsolki – Splatoon 2. Oprócz turnieju dla graczy z USA otrzymaliśmy bardzo ciekawy zwiastun, stylizowany na film instruktażowy z zeszłego stulecia. Premiera 21 lipca.

Wszystkie informacje o Switchu:

Dla posiadaczy 3DSa – ciekawe informacje, Pikminy czy Kirby to bardzo dobra wiadomość. Dla posiadaczy Switchy także pokazał się parę dobrych informacji – Namco Museum, Disgaea czy Minecraft. Widać, że Nintendo mocno uderza w tytuły do zagrania na kanapie w parę osób, ale nie zabrakło również tytułów dla jednego gracza. Oby więcej takich dobrych informacji 🙂

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.