Pierwsza gra na komputery PC – donkey.bas | arhn.edu

arhn.edu
Czy w czasach, gdy na komputery osobiste produkowane są tysiące gier można wyśledzić tę pierwszą? Okazuje się, że nie tylko da się dotrzeć do "pierwszej gry pecetowej", ale odpowiedzi na to pytanie są przynajmniej dwie.

Share This Post

Czy w czasach, gdy na komputery osobiste produkowane są tysiące gier można wyśledzić tę pierwszą? Okazuje się, że nie tylko da się dotrzeć do „pierwszej gry pecetowej”, ale odpowiedzi na to pytanie są przynajmniej dwie.

Z innej beczki, większą tajemnicą pozostaje wspomniane w materiale demo technologiczne donkey.NET. Stworzone w 2001 roku dla prototypowej wersji platformy .net ledwie trzymało się kupy. Dziś, mimo dostępu do kodu źródłowego nie zachowały się żadne klipy z minigierki. Nikomu też nie udało się go współcześnie odpalić z uwagi na zmiany w środowisku .net od czasów prototypu. Wszelkie próby zainstalowania i odpalenia gry kończą się komunikatem o błędzie, a nawet mądrzejsi od nas komputerowi spece próbowali bezskutecznie przeportować grę na nowsze wersje VB.
Jeśli jesteś programistą, spróbuj swoich sił i „ocal” donkey dot net i skontaktuj z nami jeśli uda ci się zmusić tytuł do działania. Może uda ci się naprawić kod albo stworzyć wierny port dla bliźniaczego środowiska.
Możliwość uruchomienia tego tech dema byłaby wielką przysługą dla społeczności archiwizacji i prezerwacji danych.

W linku znajduje się instalator oraz kod źródłowy aplikacji.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.