Share This Post

Wieści z branży gier

Pomóż przygotować wrocławskie „Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery”

Pomóż przygotować wrocławskie „Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery”

W najbliższych miesiącach we Wrocławiu otwarte ma zostać muzeum „gier wideo i komputerów” z prawdziwego zdarzenia.

W zbiorach placówki znajduje się 200 komputerów i konsol, ponad 500 handheldów, automaty arcade oraz gry mechaniczne i elektryczne.

Projekt „Wrocławskiego Muzeum Gier i Komputerów Minionej Epoki” jest już na ukończeniu — jego autorzy pozyskali 200 metrowy lokal w centrum miasta i trwa gruntowny remont pod przyjęcie pierwszych odwiedzających.

Pomysłodawcami są nasi koledzy po fachu z godnej poszanowania inicjatywy RetroGralnia.

W tym momencie w serwisie Polak Potrafi powoli dobiega końca zbiórka pieniędzy na „dopieszczenie ekspozycji”. Twórcy chcieliby dopiąć wszystko na ostatni guzik dzięki dodatkowym funduszom mecenasów. Na tę chwilę zebrano ponad 13 000 złotych, które pomogą dodać lepsze, wielojęzyczne opisy do eksponatów, wydrukować papierowe przewodniki czy wyposażyć bonusową salę konferencyjną.

Oczywiście, wspierający, w zależności od kwoty wsparcia liczyć mogą na wejściówki, karnety i prezenty, więc w cenie biletu wstępu przyczynić można się do zakonserwowania naszej wspólnej pasji.

Otwarcie przewidywane jest na „lato 2017”.

Zbiórka znajduje się tutaj.

Oficjalna strona muzeum zaś… tutaj!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

1 Comment

  1. Cholera, robią mi muzeum grańska pod nosem i dowiaduję się w ostatniej chwili! Sprzedałem duszę za certyfikat commodore’owca. Dzięki za cynk.

Comments are now closed for this post.