Wiele twarzy Carmageddona — przegląd portów i wersji

Przegląd serii
Modę na Carmageddona pod koniec XX. wieku wyjaśnić można nonkonformistyczną chęcią zrobienia na złość cenzorom. Rozjeżdżanie przechodniów było zabawne, gruchotanie wozów też niczego sobie.

Share This Post

Modę na Carmageddona pod koniec XX. wieku wyjaśnić można nonkonformistyczną chęcią zrobienia na złość cenzorom. Rozjeżdżanie przechodniów było zabawne, gruchotanie wozów też niczego sobie.

Carmageddon był swojego czasu tak popularny, że doczekał się zatrważającej liczby adaptacji… z których mało która potrafiła uchwycić to za co pokochali ją fani. Niepotrzebnie udziwnione, przekombinowane albo… w ogóle mało związane z myślą przewodnią gry, porty Carmagedonna są równie fascynujące co i ich protoplasta.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Drobny komentarz do wstępu – nie tylko polityków i dziennikarzy Carmageddon oburzył. W polskiej prasie growej choćby Aleksy „Alex” Uchański z Gamblera wypowiedział się bardzo negatywnie na temat Carmageddonu. Stwierdził, że o ile w takim Doomie krew i flaki nie były celem „samym w sobie” (a sam Doom byłby świetną grą, nawet gdybyśmy w niej strzelali z zielonego groszku do zmutowanych pomidorów), o tyle tutaj chodziło tylko o przemoc i robienie „rabanu”.

    BTW – trochę mi brakuje takich redaktorów jak „niegdysiejszy” Alex, bo obecnie przytłaczająca większość ludzi piszących o grach pisze z pozycji totalnych „libertynów”, którzy zawsze stają po stronie twórców gier, nawet kiedy ci serwują wyjątkowo niesmaczną i bezsensowną papkę (często zasłaniając się przy tym listkiem figowym w postaci „wolności ekspresji, nawet jeśli mi się coś nie podoba” – co nie ma nic do rzeczy, co innego „chcieć zabraniać”, a co innego stwierdzić, że coś jest obrazoburcze i obrzydliwe).

  2. Dzięki za materiał. Pierwsza gra na iPhone w którą gram. Trochę zwyrolska, ale pozwala się oderwać na parę minut.
    Ps.
    Czy to normalne, że logowanie na stronce nie działa? Ani na chrome, ani w ff nie ma reakcji na kliknięcie w przycisk „Zaloguj”

Comments are now closed for this post.